Instalacja Linuxa Mandriva 2006

Hey.

Ściągnąłem sobie Mandriva 2006 w *.ISO. Sprawdziłem sumy kontrolne i sie zgadzały. Czytałem gdzieś że jak mam plik ISO to musze go teraz jakoś nagrać na DVD. Że mam zaznaczyc jakąś opcje z ISO i bedzie git. Tylko niewiem którą. Mam NERO 6.6.0.9 i jest w nim tylko Nero Express w języku angielskim. I niewiem właśnie jaką opcje zaznaczyć by dobrze nagrać.

Prosze o najszybszą odpowiedź!

Wybierasz - Burn Image on Driver

a gdzie to jest?

zrób inaczej, włóż czystą płytkę dvd, kliknij na obraz iso,pokaże ci się opcja nagrania iso na płytkę dalej sobie poradzisz :slight_smile:

Witam

W Nero - Burning Rom to będzie FILE -> Burn Image

ie7

kolego, albo ja jestem taki tępy albo ty piszesz tak że nie umiem zrozumiec :frowning:

darecki147

Właśnie jest taki ból że nie mam Nero - Brurning Rom tylko Nero Express

wkładasz czystą płytke dvd do nagrywarki dvd :slight_smile:

Po czym powinna ci sie pojawić opcja co chcesz zrobic z tą płytką, możesz okienko zamknąć, klikasz normalnie na obraz iso mandrivy, tak jak byś chciał go otworzyć, powinno ci się otworzyć nero z mozliwością nagrania płytki :slight_smile: Jak nie , to prawoklik na plik iso , otwórz w nero, później już tylko masz opcję mniej więcej “record image” albo coś tego typu

Jeżeli się nie mylę, to Nero Expres to windowsowy program, więc… działy się komuś nie pomyliły?

Przeciez on chce nagrać linuxa na dvd, a nie windowsa :expressionless:

Ale ma problemy z windowsowym programem do nagywania. Jaka różnica co chce nagrać?

no właśnie plik to plik, co za problem, że w nim siedzi linux?! w końcu to .iso

dobra koledzy… poradzilem sobie z płytką tylko teraz mam następny problem… podczas instalacji wyskakuje mi komunikat że instalator znalazł drukarke (HP PSC-1315) i czy ją zainstalować. Daje TAK i mi sie instaluje i instaluje i końca nie ma. Pisze że do końca 10sek a czekam juz chyba 5min. Co jest nie tak? :frowning:

I mam też taki problem gdyż na pakiety mam tylko 200mb dostępne czyli praktycznie nic nie moge zainstalować.

Pomóżcie…

Rusz głową i daj na NIE.

Mamy Ci kupić większy dysk? :diabel:

Czarno to widzę… jak dam NIE to bede później mógł zainstalować drukarke?

Na Linuxa przeznaczam partycje która ma 20gb i niewiem właśnie dlaczego mam tylko 200mb dostępne na pakiety :confused:

a jak myślisz ??

tak

Jasne.

Coś robisz nie tak.

co robie nie tak? daje przy partycji partycje E: która ma 20gb i później dalej aż dojde do pakietów i pisze że mam tylko około 250mb dostępne na pakiety… jak to zwiększyć??

No tego to ja już nie wiem. Może wybrałeś niewłaściwą partycję albo źle podzieliłeś tą nową. Jeśli sobie nie radzisz, to najlepiej ją usuń i zostaw puste miejsce na dysku, a Mandriva sama je podzieli.

dobra… poradziłem sobie z tym… tylko mam jeszcze jeden problem… jak wejść w linuxie na partycje C: lub D: ?? :stuck_out_tongue:

najpierw trzeba je zamontować… poszukaj sobie w googlach, jakieś podstawy o linuksie, albo jakiś przewodnik po Twojej dystrybucji napewno znajdziesz :wink: