Instalacja linux'a na Microsoft Virtual PC 2007

Instalowałem Mandriva Linux 2007 PowerPack (instalacja przebiegła bez najmniejszego problemu), a po jej zakończeniu okazało się, że mam tylko dostęp do trybu textowego… Server X nie startuje (komenda nie pomaga). Co to może być? Instalował ktoś z Was linucha na maszynie wirtualnej? Może to wina dystrybucji a z openSUSE nie będzie tego problemu?!

Wejdz na dzial „systemy operacyjne linux” bo tutaj to raczej windowsowcy się krecą :slight_smile:

ps. Jak na moje to gdzies się zagapiłeś podczas instalacji

Hmmm … mam pytanie, bo w temacie znapisałeś że instalowałeś linuxa na Microsoft Virtual PC 2007 ?? tak ??

Wirtual PC2007 jest dostosowany dla systemu Windows Vista, czy na tym systemie go instalowałeś ??

Jeśli masz XPka, instaluj VirtualPC 2004, poza tym wersja 2007 to wciąż wersja beta …

VP 2007 można z powodzeniem instalować w Win XP. Nawet podczas instalowania Virtualej maszyny jest wybór posiadanego systemy w którym znajduje się jak najbardziej Windows XP. Poza tym można już pobrać finalna wersję VP 2007 (istnieją nawet przypszczenie co do tego, że ma ona być za free).