Instalacja Linuxa obok Windowsa

Witam

 

Mam  pytanie jak zainstalować Linuxa Lubuntu albo Linux Kubuntu obok istniejącego Windowsa XP. Ale żeby instalowało się z dysku a nie z napędu 

Z dysku? Co masz na myśli?

Poczytaj tu---->http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/linux/2012/03/instalujemy-ubuntu-1110-obok-windows.aspx

z dysku to znaczy że nie z płyty. Gdyż spalił mi się napęd DVD.

Cześć,

 

Jeżeli nie masz możliwości instalacji systemu z płyty, zawsze możesz go zainstalować z pendrive, o ile twoja płyta główna wspiera bootowanie z tego nośnika.

można zainstalować system na dysku " C " lub na innym np. D lub E i tak przy uruchomieniu komputera będziesz miał możliwość wybory systemu.

Można uruchomić instalację z dysku, a przynajmniej mi się kiedys udało. Zainstaluj Unetbootin, wydziel partycję i na nią wypakuj iso przy pomocy Unetbootin. Z tym, że bootloader powinien zapisać się w MBR, tak więc albo wydziel partycję na początku dysku, albo skopiuj bootloader do MBR.

Z dysku obok XP to chyba nie jest złym pomysłem użyć wubi z poziomu windowsa

http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer

Po uruchomieniu zapyta Cię gdzie zainstalować i którą dystrybucję(kubuntu na pewno będzie do wyboru, co do lubuntu nie jestem pewien, ale chyba też)

Chciałem za pomocą unetbootin ale mogę wybrać tylko partycję C. A tam mam zainstalowanego XP. 

Zrób obraz instalacji systemu na pendrive a następnie w biosie zmień  wczytywanie z napędu na port usb. Wsadź Pendrive do USB zrestartuj komputer i uruchomi ci się instalator.