Instalacja Livebox TP na Mandriva 2007

Chce zainstalowac Mandriva 2007. Ale najpierw zarzucilem plyte Live z tym systemem. System ladnie zaladowal sie mi do pamięci.

Niestety nie wiem jak zainstalowac Neostradę. Mam livebox TP. Podlaczylem kabel siecowy przez, laczacy liveboxa z kompem, ale to nic nie dalo. System sam nie wykryl mi polaczenia. Co zrobic zeby uruchomic liveboxa?

Czytalem juz trochę o linuxie, ale jestem poczatkujacym uzytkownikiem. Czy ktoś moglby mi pomoc w zainstalowaniu neostrady?

Jeśli łączysz Livebox po kablu, to musisz tak samo jak w przypadku zwykłego modemu dsl skonfugurować połączenie czyli powpisywać login i hasło do domeny TP. Generalnie w linuxie konfiguracja połączenia dsl sprowadza się do paru kliknięić myszką i wpisania haseł. Podczas instalacji, linux sam powinienien wykryć że masz połaczenie z modemem dsl i poprosić o wpisanie haseł. Tylko powinieneś mieć podłączony, modem podczas instalacji systemu, do kompa

to raz , a juak nie , to w opcjach sieciowych (już nie pamiętam dokładnie gdzie)wybieramy połączenie lokalne, wpisujemy dnsy hasła i łączy nam się z netem.

Najpierw odblokuj kartę sieciową w BIOS-ie. Może Linux nie ma sterowników do twojej karty sieciowej lub karta padła? Może coś poblokowałeś w LiveBox-ie?

U mnie Mandriva LiveCD na RJ45 z LiveBox-a miała neta po starcie bez żadnych dodatkowych czynności. :mrgreen:

Czy ty chcesz zainstalować Neostrade na LiveCD ??

Tak na Live Cd. czy neostrada nie uruchamia sie na LiveCD?