Instalacja Longhorn z DVD - Niedziała

(N6103) #1

Witam!

mam problem otóż posiadam windows codename longhorn.

problem pojawia się gdy po wykonaniu operacji na windowsie instalator chce przejść do trybu instalacji(format ) lecz bios nie odpala plyty!!

Jak ustawić bios aby odczytywał plyty bootowane nagrane na nośnik DVD!!

Prosze o pomoc!!

(Itq5) #2

HM.. o ile płyta jest bootowalna to w biosie ustaw

Boot1 CD/DVD

Boot2 HDD

Boot3 LAN

A jeśli masz laptopa to przynajmniej umnie F12 wywołuje okienki kolejności działąń.. :wink:

p.s. czasami trzeba jakis klawisz wcisnąc aby płyta ruszyła..

(N6103) #3

ustawiałem ale bios pokazuje napęd CD nie DVD!!

(Kubakuderski) #4

u mnie tak jest zawsze...ale i tak dvd czyta..pamietaj ze w biosie cd musi cyc ustawione jako 1 bo nie ruszy

(Mekcal) #5

Vista24, a jaki to build Longhorna? :wink:

(N6103) #6

Ostatni!! Windows codename Longhorn build 5048!!

Jeszcze przed zmianą nazwy kodowej na Viste

Włączając instalator bardzo podobny jest do tego obecnego w Vista

(Mekcal) #7

No, build 5048 wcale nie jest dobrym buildem z tego, co słyszałem. Jest to pierwszy build po tzw. "resecie prac" i jest bardzo podobny do Windowsa XP i chyba nie ma wielu nowości, które znalazły się w Viście. Z buildów Longhorna, ale tego prawdziwego Longhorna, czyli przed "resetem prac" polecam build 4074. Build ten rozdany uczestnikom WinHEC 2004 jest bardzo popularny i był szeroko omawiany w prasie. Poza tym z tego, co wiem, jest w miarę stabilny. A ostatnim znanym buildem przed "resetem prac" jest build 4093, jednak jest ponoć bardzo niestabilny.

(N6103) #8

dziekuje za info ale jak go zainstalować?? gdy BIOS nie odpala plyty!

(Mekcal) #9

Ale ta płyta jest na pewno bootowalna?

(aero) #10

Vista24

skąd ty wytrzasnąłes tego longhorna ? :lol:

Beta testy już dawno się skończyły :stuck_out_tongue:

(JNJN) #11

Vista24

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

(Morietto) #12

prawdopodobnie ściągnął z idg z dobre programy też chyba można ściągnąć..longhorna instaluje sie z windowsa 2000 lub nowszy..za wyjątkiem visty.. lub z linuxa (przez wine{sprawdzałem działa tylko z partycjowaniem może być kłopot chyba że mamy partycje ntfs na dysku}),nie poleci z biosa...też mam longhorna 4074 ale na wirtualnym kompie :stuck_out_tongue_winking_eye: chce trochę poeksperymentować :mrgreen:

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 8:50

miałem już kiedyś na dysku zamiast xp ale niestety 4074 jest na miesiąc albo 2..nie pamiętam...ale to tak jakby taki trial :stuck_out_tongue:

(N6103) #13

Longhorna mam (...) i trialem on nie jest!!

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 11:00

Bootowalna!!

Zobacze czy nie jest to wina nośnika... być może będe musiał nagrać jeszcze raz:)

(Adax) #14

Macie może link ? :slight_smile:

(Mekcal) #15

Jeżeli wszystko ustawiłeś w BIOS-ie tak jak Ci napisał itq5 to powinno się załadować z płyty. A jeżeli tak się nie dzieje, to znaczy, że nie jest ona bootowalna :stuck_out_tongue:

A tak w ogóle to nie możesz zainstalować tego systemu jako uaktualnienie Twojego obecnego? Z poziomu Windows? :slight_smile:

(N6103) #16

Brałem uaktualnienie ale po zebraniu informacji instalator każe przejść do trybu instalacji i uruchomienia komputera! Ale płyta nie startuje!

(Kontakt) #17

Hi, hi, ostatni bulid który mi poszedł na PIII 733 MHz/384 MB RAM... To były czasy...

Może Twój BIOS nie ma mozliwości bootowania z płyty DVD? Chodzą jeszcze takie cuda po świecie. W takim wypadku można by spróbować zgrać to na dysk twardy i stamtąd uruchomić... Tylko trzeba by pokombinować z bootowaniem...