Instalacja Longhorn z DVD - Niedziała

Witam!

mam problem otóż posiadam windows codename longhorn.

problem pojawia się gdy po wykonaniu operacji na windowsie instalator chce przejść do trybu instalacji(format ) lecz bios nie odpala plyty!!

Jak ustawić bios aby odczytywał plyty bootowane nagrane na nośnik DVD!!

Prosze o pomoc!!

HM… o ile płyta jest bootowalna to w biosie ustaw

Boot1 CD/DVD

Boot2 HDD

Boot3 LAN

A jeśli masz laptopa to przynajmniej umnie F12 wywołuje okienki kolejności działąń… :wink:

p.s. czasami trzeba jakis klawisz wcisnąc aby płyta ruszyła…

ustawiałem ale bios pokazuje napęd CD nie DVD!!

u mnie tak jest zawsze…ale i tak dvd czyta…pamietaj ze w biosie cd musi cyc ustawione jako 1 bo nie ruszy

Vista24, a jaki to build Longhorna? :wink:

Ostatni!! Windows codename Longhorn build 5048!!

Jeszcze przed zmianą nazwy kodowej na Viste

Włączając instalator bardzo podobny jest do tego obecnego w Vista

No, build 5048 wcale nie jest dobrym buildem z tego, co słyszałem. Jest to pierwszy build po tzw. “resecie prac” i jest bardzo podobny do Windowsa XP i chyba nie ma wielu nowości, które znalazły się w Viście. Z buildów Longhorna, ale tego prawdziwego Longhorna, czyli przed “resetem prac” polecam build 4074. Build ten rozdany uczestnikom WinHEC 2004 jest bardzo popularny i był szeroko omawiany w prasie. Poza tym z tego, co wiem, jest w miarę stabilny. A ostatnim znanym buildem przed “resetem prac” jest build 4093, jednak jest ponoć bardzo niestabilny.

dziekuje za info ale jak go zainstalować?? gdy BIOS nie odpala plyty!

Ale ta płyta jest na pewno bootowalna?

Vista24

skąd ty wytrzasnąłes tego longhorna ? :lol:

Beta testy już dawno się skończyły :stuck_out_tongue:

Vista24

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

prawdopodobnie ściągnął z idg z dobre programy też chyba można ściągnąć…longhorna instaluje sie z windowsa 2000 lub nowszy…za wyjątkiem visty… lub z linuxa (przez wine{sprawdzałem działa tylko z partycjowaniem może być kłopot chyba że mamy partycje ntfs na dysku}),nie poleci z biosa…też mam longhorna 4074 ale na wirtualnym kompie :stuck_out_tongue_winking_eye: chce trochę poeksperymentować :mrgreen:

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 8:50

miałem już kiedyś na dysku zamiast xp ale niestety 4074 jest na miesiąc albo 2…nie pamiętam…ale to tak jakby taki trial :stuck_out_tongue:

Longhorna mam (…) i trialem on nie jest!!

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 11:00

Bootowalna!!

Zobacze czy nie jest to wina nośnika… być może będe musiał nagrać jeszcze raz:)

Macie może link ? :slight_smile:

Jeżeli wszystko ustawiłeś w BIOS-ie tak jak Ci napisał itq5 to powinno się załadować z płyty. A jeżeli tak się nie dzieje, to znaczy, że nie jest ona bootowalna :stuck_out_tongue:

A tak w ogóle to nie możesz zainstalować tego systemu jako uaktualnienie Twojego obecnego? Z poziomu Windows? :slight_smile:

Brałem uaktualnienie ale po zebraniu informacji instalator każe przejść do trybu instalacji i uruchomienia komputera! Ale płyta nie startuje!

Hi, hi, ostatni bulid który mi poszedł na PIII 733 MHz/384 MB RAM… To były czasy…

Może Twój BIOS nie ma mozliwości bootowania z płyty DVD? Chodzą jeszcze takie cuda po świecie. W takim wypadku można by spróbować zgrać to na dysk twardy i stamtąd uruchomić… Tylko trzeba by pokombinować z bootowaniem…