Instalacja Mac OS

Cześć. Odrazu zaznaczam że tylko pytam i NIE mam zamiaru Piracić!.
Otóż zastanawiam się czy na laptopie hp 15 bs008nw ( specyfikacja będzie poniżej) da radę zainstalować mac os? A jeżeli tak czy będzie stabilny / sens instalacji. (Jeżeli tak zaznaczam po raz 2 że nie będę piracić a kupować na apple store’u więc proszę nie pisać “bez sensu bo i tak spiracisz”.)
Z góry dziękuję!

Spec:
I3 6006u 2ghz
4gb ram
520hd intel

A to MacOS jest gdzieś sprzedawany? :thinking:

Apple store 19.99$

Jest sprzedawany - z każdym sprzętem od Apple, a to o czym pisze QQxQQ - to jest aktualizacja :slight_smile:

1 polubienie

yy Nie aktualizacja. Starszy system Mac. Bodajże 2 starsze są za 19.99$ Lion i któryś albo źle przeczytałem.

macOS jest sprzedawany tylko ze sprzętem Apple-a i nie można go kupić jak Windowsa. Każda inna instalacja jest nielegalna.

Powiem tak. Trudno powiedzieć. Ponieważ każdy komputer inny niż apple nie jest wspierany. Podstawowa różnica polega na tym, że w zwykłym komputerze póki co jest w standardzie BIOS a w Applach masz UEFI… Dlatego muszisz poszukać na internecie zagadnienia zwanego “Hackintosh”. A następnie mocno wejść w temat… To bardziej skąplikowane niż sądzisz… Ponieważ należy przygotować lub skorzystać z paczek instalacyjnych stworzonych przez innych pasjonatów… Często trzeba je ręcznie modyfikować i podmieniać aby uzyskać zakładany efekt… System o ile uda ci się postawić działa generalnie poprawnie ale jest o tyle niestabilny, że każda aktualizacja jest wysoce ryzykowna i może wysypać cały system.

UEFI na domowych pecetach jest z nami już od ponad dekady.

1 polubienie