Instalacja Mac OSX na Macbook White

Cześć mam do was jedno pytanie.
Chciałem zainstalować na nowo system na Macbook white. Instalator próbuje ściągnąć mac osx lion ale wymagane jest podanie apple id i hasło. Niestety ale dostaje komunikat o treści (mniej więcej) o tym, że użytkownik nie logował się w applestore wcześniej. Niestety ale nie mogę zalogowac sie w sklepie i sprawdzenia o co chodzi. komputera automatycznie włączania instalator systemu i tak w kółko. Jedynym sposobem wydaje sie ściągnięcie czystej wersji systemu i instalacja przez pendrive. Czy ktoś wie skąd można pobrać wersję macosx z wyjątkiem applestore?

Sprawa wygląda tak. Instalator prosi o Apple ID do którego przypisany jest system (kupiony na tym koncie) Bo lion był płatnym systemem. Z tego co wiem to lion nie był sprzedawany na DVD. dystrybuowany był przez MacAppStore, Zostaje ci poszukać kogoś kto taki system zakupił i zrobi Ci boot USB,

A ja bym sugerował ściągnąć powszechnie dostępny OSX 10.6 Snow Leopard, instalować z płyty i po instalacji robić upgrade do najnowszej wspieranej przez tego maca.