Instalacja Mandriva 2007 na dysku sata

Mam problem z instalacją linuska, gdyż nie wykrywa mi dysków twardych. Nawet podczas instalacji

jak wybiorę opcję (STEROWNIK>TAK) nie pyta o sterowniki tylko od razu wywala błąd. Na mandrivie

2007 wywala błąd, że nie wykryło żadnych napędów a na 2007.1 Spring wywala, że nie może zamontować

napędów. Próbowałem odpalić również Ubuntu 7.10 LiveCD. Odpala się tylko gdy dysk pracuje w trybie RAID

ale gdy daje "zainstaluj na dysku twardym to przy partycjonowaniu nie pokazuje żadnej partycji. Dodam, że

zmieniałem w biosie tryb sata na ACHI, RAID, IDE i na żadnym nie wykrywa partycji. Czy to może być wina

visty, którą mam zainstalowaną na dysku (instalowałem ją w trybie AHCI) bo w innym nie działała.

Mój płyta główna to: Gigabyte GA-73PVM-SH2.

A oto stronka ze specyfikacją:

http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga … 2h_10.html

Mój dysk twardy to: Samsung 200GB 7200 rpm SATA II.

Bardzo proszę o pomoc.

Może w MDV 2007 jeszcze nie było sterowników do kontrolera SATA?

Spróbuj najnowszej wersji.

Może to pytanie będzie bez sensu, ale czy do instalacji linuksa potrzebna jest stacja dyskietek?

Przy instalacji gdy pojawia się takie jakby okienko i na środku pojawia się takie mniejsze okienko

(niebieskie) i jest napisane coś w rodzaju wyszukiwanie stacji dyskietek, stacji dysków itp.

Po chwili wywala błąd, że nie może zamontować napędu (fd0) a gdy nacisnę ALT+F4 pojawia się konsola,

na dole jest napisane(chyba coś takiego, dokładnie nie pamiętam: floopy: could not found floopy drive.

Z tego tekstu wywnioskowałem, że chodzi o to, że nie może znaleść stacji dyskietek. Dodam oczywiście,

że jej nie mam a w biosie w pierszej zakładce dałem stację dyskietek na disabled. Gdy dam na enabled

to dzieje się tak samo.

Nie trzeba mieć stacji dyskietek.

Pobrałem sobie Mandrivę One 2008 Spring (LiveCD). Wykrywa mi dyski sata i wszystko działa jak należy.

Teraz tylko czekam na pełną Mandrivę Spring 2008.