Instalacja Mandrivy (błąd podczas instalowania)

Na samym początku instalacji wyskakuje komunikat: “could not mount comprressed loopback”. Instaluje wersje Mandriva 2008 DVD. Płytka została sprawdzona (obraz ISO- sume kontrolne w porządku) i wszystko jest ok. Dla testów spróbowałem zainstalować Mandrivę 2007 która kiedys działala… to samo, ładuje pliki i nagle wyskakuje blad, ze nie ma obrazu i musze go szukac ;/… próbowałem wybrac ISO z dysku twardego… taki sam problem. “compressed loopback” i “Fatal error finishing insitialization”. To chyba wina mojeo sprzętu: Gigabyte GA-P35-DS3R, intel e2140 < dysk twardy ATA podłączony przez przejściówkę. Próbowałem go podłączyć na jednym kablu ATA z napędem DVD: problem dalej występował.

Dla testów włożyłem sobie płytkę Knoppixa live CD i się nie uruchamiał ;/ w ogóle system nie wstawał, zaczynało botowac CD i tylko slychać pracę napędu. Nie wiem co jest grane. Windows działa stabilnie.

Na dysku twardym jest ponad 80 GB wolnego miejsca, a bootowanie w BIOSIE mam ustawione na CD-ROM i Hard drive.