Instalacja Mandrivy

Witam, czy znacie jakies linki, gdzie jest dokładnie wytłumaczone jak zainstalować Mandrive 2006 obok systemu Windows? Szukałem na forum, na googlach, conajwyżej udało mi sie znaleść Instalację Mandrivy 2005 w dodatku nie za bardzo przejrzystą…

Help!

Podczas instalacji Mandrivy 2006 będziesz miał do wyboru gdzie chcesz zainstalować.Będziesz mógł zmniejszyć partycję Windowsa,wymazać cały dysk, samemu przydzielić miejsce na dysku lub wykorzystac wolne miejsce na dysku.Czy masz dysk podzielony na partycje?

http://www.pcworld.pl/artykuly/47033.html

W sieci jest tego mnóstwo

A do czego niby instrukcji szukasz ??

Przecież to najłatwiejsza dystrybucja.

Botujesz kompa z płyty Mandivii i wszystko podczas instalacji będziesz miał do wyboru ;]

Proscizna jak nie wiem. Sam instalowalem - prosciejsze od windowsa.

Mam 3 partycje równo podzielone. Na pierwszej mam winde.

Będe lamerem i wykorzystam opcje w instalacji Mandriva 2006 “Wykorzystaj wolne miejsce na partycji Windows”. Mam nadzieje, że po tym wyborze, przy stracie systemu bede mogl wybierac pomiedzy systemami? :?

No skoro masz trzy partycje to usuń jedną i zostanie trochę nie podzielonego miejsca na dysku i podczas instalacji wybierzesz opcję Wykorzystaj wolnie miejsce na dysku (o ile ona jest) i zostanie stworzona zapewne partycja wymiany swap oraz na linuxa w np. ext3 z tego miejsca niepodzielonego.

Zazwyczaj boot loader (lilo lub grub) się instaluje. Tylko czytaj dokładnie komunikaty co na ekranie będziesz miał ;]