Instalacja modemu sagem f@st 800 na ubuntu 12.04

Witam wszystkich czytający. Mój problem dotyczy, tak jak w temacie, instalacji modemu sagem f@st 800 e2t. Naprawdę chciałbym uruchomić internet na Ubutu, gdyż ciągłe przełączanie między linuxem a windowsem jest trochę frustrujące. Znalazłem naprawdę wiele poradników/instrukcji jak przeprowadzić instalację tego modemu na linuxie. Niestety w każdym poradniku z jakiego korzystałem system mi wywalał jakiś błąd np. nie można zainstalować jakiegoś firmwara. Proszę was o napisanie takiego poradnika dla mnie z uwzględnieniem mojej wersji ubuntu oraz rodzaju modemu. Z góry dziękuję.

P.S. najbardziej pracowałem z poradnikiem ze strony podanej poniżej(wiem że w linku jest napisane e4, ale dalej znajdują się porady dotyczące innych wersji)

http://www.debian.pl/threads/27265-Inst … butu-12-04

nie korzystałem z poradnika znajdującego się na stronie ubuntu-pomoc.org czy jakoś tak gdyż został stworzony w 2010r

To się precyzyjnie wypowiedziałeś, może jakieś konkrety?

przy użyciu komendy sudo tar xvzf /ścieżka do firmware/ueagle-data-1.1.tar.gz wyświetla się błąd

tar (child): /Home/ueagle-data-1.1.tar.gz : Cannot open: No such file or directory

tar (child): Error is not recoverable: exiting now

tar: Child returned status 2

tar: Error is not recoverable: exiting now

natomiast przy użyciu tej komendy

dpkg -i *.deb

system wyrzuca coś takiego

shark@shark-Inspiron:~$ cd /home/shark/Dokumenty

shark@shark-Inspiron:~/Dokumenty$ sudo dpkg -i *.deb

Selecting previously unselected package firmware-ueagle.

(Odczytywanie bazy danych ... 184218 files and directories currently installed.)

Rozpakowanie firmware-ueagle (z firmware-ueagle_1.1+1.0-1_all.deb) ...

dpkg: błąd przetwarzania firmware-ueagle_1.1+1.0-1_all.deb (--install):

 próba nadpisania "/lib/firmware/ueagle-atm/930-fpga.bin", który istnieje także w pakiecie linux-firmware 1.79

dpkg-deb: error: subprocess wklej was killed by signal (Przerwany potok)

Selecting previously unselected package hag-run-neo.

Rozpakowanie hag-run-neo (z hag-run-neo_0.1~rc4.1_all.deb) ...

dpkg: problemy z zależnościami uniemożliwiają skonfigurowanie hag-run-neo:

 hag-run-neo zależy od firmware-ueagle; jednakże:

  Pakiet firmware-ueagle nie jest zainstalowany.

dpkg: błąd przetwarzania hag-run-neo (--install):

 problemy z zależnościami - pozostawiony nieskonfigurowany

Przetwarzanie wyzwalaczy dla ureadahead...

ureadahead will be reprofiled on next reboot

Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

 firmware-ueagle_1.1+1.0-1_all.deb

 hag-run-neo

shark@shark-Inspiron:~/Dokumenty$ sudo hag-run-sagem

jest to wypowiedź użytkownika rekinek85 z forum debian.pl

więc mógłbyś napisać jak rozwiązać ten problem ??

Masz napisane: “Cannot open: No such file or directory” więc źle podałeś ścieżkę do archiwum. No i “próba nadpisania “/lib/firmware/ueagle-atm/930-fpga.bin”, który istnieje także w pakiecie linux-firmware 1.79”, masz zainstalowane linux-firmware?

Co do pierwszego to dobrze podaję ścieżkę, sprawdzałem kilka razy. Osobiście nic nie instalowałem, więc te pakiety musiały się wgrać razem z systemem to znaczy, że mam zainstalować tylko ten drugi plik ??

Nie możesz poprostu zainstalować aplikacji ubudsl, która doskonale sobie radzi z tym modemem?

Jeśli masz łącze 10Mbit to na tym modemie nie wykorzystasz w pełni potencjału swojego łącza internetowego. Będzie max 6Mbit. Sam mam taki modem na stanie i używałem aplikacji ubudsl.