Instalacja modułu Dazuko na Kubuntu 7.10

Witam !

Używam Kubuntu od około 2 lat ale jeszcze nie posiadłem umiejętności kompilowania modułu DAZUKO, potrzemby mi do Klamav.

Jest tak obecnie posiadam Kubuntu 7.10 i chciałbym mieć ochronę antywirusową która działa w tle :-(.

I teraz pytanie czy jest ktoś mądrzejszy ode mnie i ma czas i ochotę wytłumaczyć mi to krok po kroku.

ZAZNACZAM że nie należę do użytkowników którzy nękają adminów oraz przeciętnych bardziej obeznanych użytkowników forum czy informatyków.

Proszę również spróbować nie odsyłać mnie do GOOGLE w żadnej odmianie bo tam już szukam od pół roku.

A więc albo nie umię czytać, lub te instrukcje się zmieniają z każdą dystrybucją Linuksa, czy nową jego wersją.

Zainstalowałem dazuko 3 razy na Kubuntu 7.04 ale podany sposób z 7.04 nie działa na 7.10.

Co jest śmieszne po instalacji dazuko na 7.04 działało kilka dni i się ślicznie moduł wywalał i nie chciał działać.

TAK WIĘC PROSZĘ O POMOC !!

Napisz może jaką procedurę instalacji przeprowadzasz. Dokładnie - jakie polecenia i efekty tych poleceń. Czy wyłączasz moduł capability przed instalacją dazuko? :?

No jest z tym mały problem bo kiedyś miałem linka do strony która właśnie pokazywała jak zainstalować dazuko z klamav. Mogę powiedzieć mniejwięcej jak to się robiło. Więc trzeba było wpisać parę komend w konsoli oraz utworzyć plik dazuko.ko oraz dać tam jakiś wpis może by tak spróbować od początku to było by lepiej?? No i chyba nie wyłączyłem modułu capability bo nie było o tym wspomniane w instrukcji. A może zna ktoś jakąś instrukcję która jest sprawdzona ??? Wtedy mógłbym wypróbować i dać pełny przebieg na forum

Spróbuj zainstalować wg. tego poradnika. Dotyczy co prawda Slack’a ale procedura jest ta sama.

http://asperczwielun.republika.pl/porad … azuko.html

Moduł capability musi zostać usunięty, na czas instalacji gdyż jest on częścią zabezpieczeń kernela i nie pozwoli załadować modułu dazuko.ko :!:

Jest to najczęstsza przyczyna niepowodzenia przy instalacji tego pakietu.

Koniecznie trzeba dodać wpisy do /etc/rc.d/rc.local opisane w instrukcji powyżej. Inaczej po restarcie załadowanie dazuko znowu będzie niemożliwe.

:slight_smile:

no niestety do Slacka na Kubuntu nie działa