Instalacja monitora Philips 1954

Witam,

a jakieś słowo jaki OS? Podłącz i martw się, jak nie będzie dostępnej odpowiedniej rozdzielczości.

p.s. Google nie wie za bardzo nic o tym monitorze - jesteś pewny, że dobrze przepisałeś model?

Podłączyłem i pokazuje mi się centrum pomocy technicznej:

Aby kontynuować rozwiązywanie problemów w razie braku dostępu do innego komputera

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy stronę wyświetlaną na ekranie, a następnie kliknij polecenie Drukuj.
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi na wydrukowanej kopii procedury.
  3. Po ponownym uruchomieniu komputera otwórz ponownie narzędzie do rozwiązywania problemów i odpowiedz na pytania w taki sam sposób jak na początku.

Po określeniu niewłaściwego sterownika karty graficznej (karty wideo) mogą wystąpić problemy z zainstalowaniem monitora lub zwiększeniem rozdzielczości wideo powyżej 640 × 480 z 16 kolorami.

Aby sprawdzić, czy dostępny jest lepszy sterownik

  1. Otwórz okno Właściwości: Ekran w Panelu sterowania.
  2. Kliknij kartę Ustawienia , kliknij przycisk Zaawansowane , a następnie kliknij kartę Karta.
  3. Kliknij przycisk Właściwości , kliknij kartę Sterownik , a następnie kliknij przycisk Aktualizuj sterownik.
  4. Kliknij opcję Zainstaluj oprogramowanie automatycznie (zalecane). Postępuj zgodnie z instrukcjami Kreatora aktualizacji sprzętu, aby wyszukać lepszy sterownik karty graficznej.

Nie może zainstalować się automatycznie ani z dysku, na którym jest  “.inf/.icm/.cat” w katalogu: /PC/drivers/. Dlaczego?

Prosiłem, podaj jaki masz system operacyjny.

Win XP SP3 64 bit. A może pobrać go z netu?

Sprawdź jeszcze raz model monitora (prosiłem wcześniej). To LCD? CRT?

Chyba LCD bo płaski. Philips 19" 1954LSB5 LED. Przy okazji, co zrobić, żeby nie świecił w oczy?

 

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=19S4LCB/00&hlt=Link_Software&mid=Link_Software&scy=GB&slg=ENG

 

Nawet w podręczniku użytkownika nie ma nazwy.

 

Internet nie zna takiego, popatrz jeszcze raz.

 

 

Wyłączyć? Rozwiń pytanie.

Napisałem wyżej.

 

Próbowałeś rozpakować pobrany sterownik i wskazać ten folder przy instalacji sterownika? Jest też możliwość, że zwyczajnie nie ma sterownika do Twojego OS - WinXP 64bit jest dość nietypową wersją XP.

Driver dla windowsa xp jest na 99% w wersji 32bit, Ty spomniałeś o 64bitowym systemie, który znany jest ze strzelania fochów na sprzęt.

Tak robiłem.  Pobrać go z netu? A co do świecenia, chodzi o to, że razi, a nie, że jest włączony.

Tak.

Hej,

 

Jesteś pewien? Przecież dla XP w wersji 64-bit najnowszy Service Pack to SP2.

  • Jaką posiadasz kartę graficzną?
  • Do jakiego portu podłączasz kartę?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdy kliknę na właściwości folderu “mój komp”, to tam jest, że sp3. A po włączeniu komputera jest 64 bit.

 

Podczas próby instalacji z sieci pojawił się komunikat: “kreator nie może znaleźć bardziej odpowiedniego oprogramowania niż to, które jest zainstalowane”. Może użyć opcji “odinstaluj sterownik” zamiast “aktualizuj”?

 

W instrukcji jest napisane: "Włącz komputer i monitor. Jeśli na

Hej,

Czy wobec tego nie jest to przypadkiem jakaś modyfikowana wersja systemu - http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_XP_Professional_x64_Edition.

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam Home Edition, nie Professional. A teraz powiedz mi, gdzie mogę znaleźć nazwę karty i jaki to port. Gdybym wiedział, podałbym już dawno.

 

w menadżerze urządzeń karta to ASUS EAH 650 series.

Hej,

Ale Windows XP nie wyszedł na platformie x64 w wersji home.

Korzystając z programu GPU-Z bądź Speccy. A gniazdo? Możesz zrobić zdjęcie, jak podłączony jest monitor. Albo zerkając na poniższy obrazek. :slight_smile:

dvi_hdmi_vga_displayport.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam oryginalny Win XP HE. Przy włączaniu pisze, że 64 bit, a w mój komp, że sp3.

 

Mam VGA podłączone do DVI.

Hej,

Bardzo dziwne - może informacja o tych 64 bitach jest dodana ręcznie. :slight_smile: Generalnie właściwości systemu powiedzą Ci prawdę. A co z informacja o dokładnym modelu karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus