Instalacja Ms-Dos na maszynie wirtualnej

http://wrzucacz.pl/file/6921240051348

9060cbb4cd1e45c9m.jpg

Taki błąd wywala mi podczas instalacji MS-DOS.

Problem w tym, że nie mam żadnego setup disku 1.

Nie wiem o co chodzi, moglibyście mi wytłumaczyć ?

Musisz włożyć do flopa dyskietkę nr1 albo zamontować jej obraz w wirtualnej stacji dyskietek…

A skąd wziąć tą dyskietkę ? :>

Z dyskietki startowej systemu Win 98 ?

No nie wiem czy 98, ja instaluję Dosa, ale skoro tak mówisz :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przecież wyraźnie widać na zdjęciu Microsoft MS-DOS 6.22 Setup.

Tu jest obraz potrzebnej dyskietki.

Wkładasz dyskietkę, odpalasz pobrany program i wszystko powinno zadziałać.

Hmm, tylko, że ja potrzebuję obrazu tej dyskietki.

I to nie obrazu *iso, tylko specjalnego, który obsługuje ten program.

Problem w tym, że nie mam fizycznego wejścia na dyskietki :wink:

W opcjach programu możesz sobie ustawić wirtualnego flopa, pobrać obrazy dyskietek dosu 6.22 i przy pomocy winimage przerobić je na .ima i zamontować obraz w wirtualnym flopie…

Możesz też, jak napisał piczer. Tylko musiałbyś z pliku, który podałem w poprzednim poście “wyjąć” obraz dyskietki .ima. Można to zrobić np. 7-Zipem.

Niestety nie działa, mimo to, wywala mi ten sam błąd.

Edit :

No już mam obraz dyskietki i nadal nie działa, ciągle to samo jest.

No to może napisz po kolei jak to robisz… Może coś robisz nie tak jak trzeba i dlatego masz problem z instalacją… Bynajmniej wiem, że instalacja windowsa 3.11 jest realna, bo sam go instalowałem na tym samym programie i nie miałem najmniejszych problemów…

Wszystko po kolei w screenach.

http://wrzucacz.pl/file/3201240123276

Wszystko ok, tylko, że mam jedną uwagę co do pojemności wirtualnego dysku. Mianowicie przydzieliłeś mu za dużo miejsca-dos obsługuje maximalnie dyski o pojemności 500Mb i w trakcie instalacji i tak odczyta Ci go jako 500MB… Najwyżej ja jeszcze spróbuję postawić tego samego virtual pc co Ty i spróbuję wgrać dos i jak mi się uda, to napiszę Ci jak to zrobiłem, bo co prawda instalowałem już kiedyś dos, bo też mnie zaciekawiło jak wyglądał windows 3.11 albo robiłem to z dobre 6 miechów temu i nie pamiętam do końa jak to robiłem…

Dodane 19.04.2009 (N) 9:52

Po podjęciu kilkunastu prób(również miałem ten sam problem co Ty) udało mi się postawić dos… ;p z tąd pobierzesz obrazy dyskietek, które wykorzystałem do instalacji dosu. Aby dokonać instalacji, musisz po uruchomieniu maszyny wejść do menu floppy capture flopy disk image i wskazujesz plik dos622_1, resetujesz kompa i uruchomi się setup… Tutaj masz również poradnik jak zainstalować dos i windows 3.11…

Dzięki wielkie :slight_smile:

Zainstalowałem dosa, ale teraz mam nadal problem z Windows 3.11.

Według linku który mi podałeś trzeba go uruchomić z Dosa (przynajmniej ja tak to zinterpretowałem) i to z dyskietki.

Ja mam obraz iso całego windowsa 3.11 i nie wiem jak go odpalić żeby działał.

W tym też możesz mi pomóc?

Nie ma problemu. :slight_smile: A więc aby zainstalować nakładkę windows 3.11(piszę nakładka, gdyż nie jest to system operacyjny tylko nakładka graficzna na dos) wchodzisz tym razem w menu cd i wybierasz capture iso image, wybierasz obraz z windowsem, i oczywiście musisz jeszcze wejść w bios i w device boot priority ustawić na 1st cd-rom…

/edit

Jeżeli pojawią się jakieś problemy, to tutaj masz windowsa 3.11 w formie plików exe, które rozpakujesz z prawokliku do folderu i przy pomocy winimage dodajesz pliki i zapisujesz jako braz .ima albo .img i dalej postępujesz tak jak w przypadku dosa…

Mam nadal problem, tym razem (nieważne czy z dyskietki czy z *iso) wywala mi komunikat, że “No systemdisk, booting from harddisk.”

Co mam teraz zrobić ? :frowning:

Treść komuniaktu jest jednoznaczna - obraz iso windowsa nie jest bootowalny, poczekaj chwilę, to przerobię Ci poczkę z windowsem żebyś nie musiał przerabiać plików zawartych w niej…

/Edit

proszę:http://www.speedyshare.com/947328406.html pliki są gotowe do zamontowania w programie. Jeżeli setup nie będzie chciał wystartować, to w biosie jako 1st boot device ustaw hard disk, zapisz zmiany klawiszem F10 i po załadowaniu dosu zamontuj obraz windows 3.11 dysk 1 i wpisz następujące komendy:

a: wicskasz enter. Jeżeli pojawi się a:\>( jeżeli się nie pojawi to wpisz cd a: i wciśnij enter), wpisujesz setup, wciskasz enter i instalator powinien wystartować…

Wielkie dzięki !!

jestem Twoim dłużnikiem :wink:

to fajnie :wink: