Instalacja na jpartycją z Vistą Windowsa 7

Witam. Jutro będę instalował Windowsa 7, mam tylko takie pytanko. Instaluję system na partycji, na której mam Vistę i wszystkie dane (niezbyt mądrze, no ale…). Kolega mi mówi, że nie stracę danych, a foldery Windows, Program Files i Dokumenty będą w nowym folderze Windows - old. On ma rację? Nie ma żadnych skutków ubocznych takiej instalacji?

Nie wiem… On mi mówił, że ponieważ system będzie nadpisywany, to dane nie znikną, a to co pisałem będzie w Windows - old. W takim razie - instalator ma możliwość stworzenia nowej partycji na Windows 7?

Na partycji C: chcę zainstalować w miejsce Visty WIndowsa 7 - nie będzie Visty, będzie 7. Chcę to zrobić tak, żeby nie stracić danych.

Jak nie sformatujesz partycji, to stare foldery zostaną z dopiskiem old. Jak sformatujesz, to wszystko się skasuje.

Możesz* też zrobić upgrade, wtedy wszystkie programy i ustawienia zostaną.

Możesz zmniejszyć obecną partycję i na pustym obszarze zrobić nową i przenieść tam dane, które chcesz zostawić.

*Zależy jaką wersję siódemki chcesz instalować.

Spokojnie możesz instalować. Jest tak jak mówił twój kolega.

Szczegóły: Uaktualnianie systemu Windows Vista do systemu Windows 7 (instalacja niestandardowa)

Vista Home Premium -> Windows 7 Ultimate. Możliwy jest taki upgrade? Mogę albo zrobić upgrade, albo nie formatować partycji. Jedyna różnica jest taka, że przy upgradzie foldery nie zostają przeniesione do Windows.old

http://www.dobreprogramy.pl/Uaktualnien … 11430.html z tego artykułu wynika, że możesz spokojnie upgrade’ować do siódemki.

Co do pakietów językowych - z wersji polskiej na angielską upgrade jest niemożliwy, tak?

Chyba nie jest to nigdzie zabronione, czy powiedziane że nie można.

Jeszcze coś - parametry są w podpisie. Vista działa no… średnio komfortowo. Seven będzie szybszy? Granie w niezbyt wymagające gry (pokroju NFS: MW) będzie możliwe?

Windows 7 jest mniej zasobożerny niż Vista

tu się nie zgodzę win7 jest tak samo zasobożerna(jeśli nie bardziej) ale lepiej se radzi z ramem a jak win vista wyszła to ram był drogi a teraz już się rozpowszechniło 2 gb więc nie ma problemu

jak ja to mowie win 7 jest bardziej niezależna, zautomatyzowana

to są tylko przykładowe argumenty

tu mały przykład

ktoś miał win viste na 1,6Ghz oraz 1gb ramu i mówił ze słabo działa a później kupił se nowy komputer z 2,4Ghz 2 rdzeniowy na 7 i 2 gb ramu i mu szybciej działała 7 bo miał lepszy sprzęt

możesz spróbować przetestować i napisz jak było

a napisz jaki masz sprzęt

Zainstalowałem Windows 7. Działa o wiele lepiej niż Vista, mam jedną bolączkę. Wszystkie dane przeniosło (za wyjątkiem muzyki, którą przegrałem z MP3), ale nie mam moich zakładek. Co gorsza, nie mogę ich nigdzie znaleźć, miałem ich 1500 i bardzo boli mnie ich strata. Może gdzieś jednak są?

jakich zakładek od czego one były(przeglądarki)

Tak, ulubione. Miałem je w kilku przeglądarkach (Opera, Firefox, Chrome).

o ile wiem to w każdej z tych przeglądarek jest opcja lub dodatek do przenoszenie zakładek np w operze jest to Link i wystarczy się raz zarejestorować z później po zainstalowaniu zalogować się z powrotem

a takie małe pytanie po co ci aż 1500 przecież na pewno więcej niż 100 nie używałeś

ja mam problem z regularnym używanie 10

W żadnych usługach nie mam zakładek, nigdy nie korzystałem z Opera Link itp. Pomyślałem, że plik z zakładkami może być w koszu. Gdzie jest kosz w Windows.old?

tam nie ma kosza

kosz jest X:\RECYCLER

gdzie x to partycja

Dodane 07.09.2011 (Śr) 17:56

opera ustawienia zapisuje w folderze użytkownika a w win7 jest trochę inaczej niż w viście i dlatego więc musisz poszukać

Udało się! Znalazłem 95% zakładek które trzeba ręcznie wpisać (po zmianie rozszerzenia na .html Opera tego nie przyjmuje).