Instalacja nie powiodła się. Windows Update

(Manaphy) #1

Cześć, w historii aktualizacji w Windows Update, mam kilka aktualizacji, ktorych instalacja nie powiodła się.
Jak je zainstalować? Czy są istotne? Wrzucam też screena z programu do naprawy WU ze stronny Microsoftu.

Zdarza się, że podczas instalacji aktualizacji dojdzie do niepowodzenia. W takiej sytuacji aktualizacje te najczęściej będą instalowane po ponownym uruchomieniu komputera. Martwić należy się wtedy, gdy te same aktualizacje pojawiają się wśród dostępnych do zainstalowania, a ich instalacja bez przerwy kończy się niepowodzeniem.

Zapytam zatem: czy u Ciebie widnieją jakieś aktualizacje, które uparcie nie dają się zainstalować?

(Manaphy) #3

Niepowodzenie jest przy tych z zabezpieczeniami opartymi na procesorze x64. Jednak wydają się one innymi aktualizacjami (sa na screenie)

Ile razy próbowałeś zainstalować te aktualizacje?

(Manaphy) #5

Nie jestem pewien, wszystkie sterowniki, ktorych instalacja nie powiodła się są na tym screenie. Da się jakoś sprawdzić ile razy próbowały się zainstalować?

To nie są sterowniki, tylko aktualizacje.
Przejdź do sekcji WINDOWS UPDATE i sprawdź, czy masz jakieś aktualizacje dostępne do zainstalowania.
Jeżeli nie masz, to znaczy, że wszystkie zainstalowały się poprawnie.

(Manaphy) #7

Tak, aktualizacje, sry :slight_smile: Pomyliłem.
Gdy klikam wyszukaj aktualizacje to pokazuje mi, ze Żadne ważne aktualizacje nie są dostępne.
Są opcjonalne (pakiety językowe)

W takim układzie wszystko, co ważne, zostało już zainstalowane poprawnie.

(Manaphy) #9

Czyli nie powinienem się martwić tą historią aktualizacji?
A co z tym błędem wykrytym przez to narzędzie do naprawy WU?

Nie, nie ma się czym martwić.
Co do błędu, to nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Jeżeli Windows Update działa u Ciebie poprawnie, to najprawdopodobniej jakiś fałszywy alarm. Nigdy nie korzystałem z tych “naprawiaczy” do Windowsa, bo nie wierzę w ich skuteczność.

(Manaphy) #11

Dziękuje :slight_smile: Wczoraj znalazło jakieś aktualizacje i zainstalowało, czyli rozumiem, ze działa poprawnie?

Jeżeli wyszukuje, a następnie instaluje aktualizacje, to działa poprawnie :slight_smile:

(Manaphy) #13

To dobrze :slight_smile: Dziekuję.

Zobacz na zrzut ekranu, który załączyłem.

Jest tam aktualizacja o sygnaturze KB3185319.
Najpierw doszło do niepowodzenia podczas instalacji (dolna linia), a następnie zainstalowano ją poprawnie (górna linia).
Jestem przekonany, że u Ciebie w historii aktualizacji znajdziesz podobne zdarzenia.

(Manaphy) #15

Hmm rzeczywiście :slight_smile: Teraz widze, dziękuje raz jeszcze.

Jeżeli nie masz więcej pytań związanych z tym zagadnieniem, to oznacz wątek jako rozwiązany, wybierając post, który Ci pomógł.

Dziękuję, pozdrawiam i życzę dobrej nocy!

(Manaphy) #17

W zasadzie mam jeszcze jedno pytanie. Otóż co jakiś czas wyskakuje mi powiadomienie "Zmienianie ustawień usługi Windows Update (ważne) i informacja, ze WU jest wyłączona. O co chodzi?

(krystian3w) #18

Coś chyba padło w ustawieniach Windows Update (jakieś pliki systemowe / uszkodzenie rejestru).

Sprawdź integralność plików systemowych w cmd (uruchomionym jako administrator):

sfc /scannow

Jak nie naprawi błędów uruchom takie polecenie (najlepiej kopiuj - prawy przycisk myszy w oknie cmd - wklej):

findstr /c:"[SR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

sfc.txt - dodaj jako załącznik - lub na wklej.org

(Manaphy) #19

Takie coś wyświetliło mi po skanie

A to sfc
sfc.txt (55,4 KB)

A to co wyskakuje gdy klikne w ten wyskakujacy komunikat:

(adam9870) #20

Wykonaj restart komputera i jeszcze raz sfc /scannow.