Instalacja nowego procesora AMD x2

Zakładka ta mówi nam na jakich parametrach pracuje dany moduł (kość) pamięci. Chodziło mi o to abyś sprawdził w BIOS czy wszystko jest dobrze ustawione zgodnie z tym co napisano w zakładce. Poza tym fizycznie sprawdź czy na starym procku w wszystkie kości wykazują sprawność na każdym gnieździe od RAMu czyli weź każdą pamięć przetestuj kolejno na każdym gnieździe w celu sprawdzenia czy na serio wszystkie są ok, i czy to nie wina płyty. W ostateczności możesz spróbować przeinstalować Windowsa jak radził ktoś wcześniej, ale jeśli procesor lub któryś inny podzespół jest na prawdę uszkodzony to nic to nie da.

Teraz wszystko gra, myślę że tutaj jest coś z prockiem , który musi się rozgrzać ? Rano lub po dłuższym nie użytkowaniu komputer się normalnie włącza po czym się resetuje i potem już normalnie chodzi. Jeszcze jutro zobacze czy będzie tak samo rano.

Myślę, że warto żebyś przeprowadził resztę testów. Kłopoty z pamięcią oznaczają ciągłe resety kompa, które najprawdopodobniej się nie skończą. Nie ma czegoś takiego jak rozgrzewanie się procesora albo działa albo jest wadliwy.

Dzisiaj znowu się resetował. A dlaczego jak się zresetuje to potem jest już normalnie ? Jak wadliwy ram to powinien się cały czas resetować.

Dodane 27.01.2013 (N) 10:01

A na starym procku wszystkiem ramy mi normalnie chodziły.

Zaktualizuj sobie Bios, dobrze by to było zrobić na starym procesorze do tego służy program @bios, który można ściągnąć ze strony Gigabyte. Najnowszy bios znajdziesz na stronie ze swoją płytą główną ściągasz pliczek na dysk i wskazujesz go do instalacji programowi @bios(nie instaluj z sieci tylko z dysku). Jeśli nowy Bios i reinstal Win nie pomoże, i na poprzednim procesorze wszystkie moduły pamięci działały dobrze i przechodziły memtest bez kłopotu, to prawdopodobnie jest to jakaś wada procesora.