Instalacja nowego procesora AMD x2

Witam

Mam problem , otóż po podłączeniu nowego procesora komputer się włącza i po chwili włącza się “blue screen” i z tego co wyczytałem to każe mi wejść do biosu i kliknac F8 i tak zrobiłem lecz nie rozumiem o co tam chodzi. Jeśli ktoś miał taki podobny problem proszę o napisanie.

Zasilacz to 350 Wat.

Karta garficzna Ati Radeon x1550 series a płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3.

Podaj model procesora

Amd athlon 64 x2 4400+

Dodane 24.01.2013 (Cz) 16:13

I taki błąd miałem Page fault in nonpaged area

Ta prośba o wciśnięcie F8 dotyczy wejścia w tryb awaryjny windows. Po zobaczeniu ekranu z bios’em(w momencie startu windowsa) wciskaj f8 i z menu(jeśli w ogóle dotrwasz do tego momentu) wybierz tryb awaryjny. Wątpię żeby to coś pomogło ale spróbować zawsze można.

Ps. Procesor nie był podkręcany, oraz był jedynym elementem zmienianym w Pc>?

Procesor nie był podkręcany i dołożone były tylko kości pamięci ram do pc Dokładnie 2 gb po 2 k ( 2x 1gb)

Cześć

Sprawdź pamięci memtestem, każdą osobno. Ewentualnie najpierw spróbuj wystartować komputer tylko z jedną kością pamięci RAM. Jeżeli problem będzie dalej występował, spróbuj zrobić to samo z drugą.

Nie zaszkodzi również przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie (szukaj opcji Load Default /Optimal Settings).

Jeżeli wywala Ci Windowsa to masz problem z Windowsem - chłopska logika. :smiley: Może spróbuj zreinstalować system? ;>

Windows do przeinstalowania

biomen , Windows lubi się wykrzaczać właśnie przy zmianie konfiguracji sprzętowej.

Jeśli dolozyles ram to ewidentnie nalezy go sprawdzic

Ale przy starym procku normalnie. A teraz mam też problem bo gdy włoże druga pamiec ram to komp mi sie nie wlacza i jade tylko na 1 pamieci ram

Sprawdź wszystkie moduły na innym komputerze albo przy starym procesorze. Użyj do tego programu Memtest. Tak jak polecił rgabrysiak. Najprawdopodobniej masz problem z uszkodzonym modułem pamięci ale warto to dokładnie sprawdzić.

Jak ty programem się testuje ? Bo nie mogę coś . PRosiłbym instrukcje po polsku ;d

Wypalasz obraz na płytkę albo robisz bootowalny pendrive, odpalasz komputer tak by bootował z płytki lub pen. i samo się testuje nic nie trzeba robić. Skoro jeden moduł nie odpala to prawie na pewno jest uwalony lub masz problem z płytą główną/procesorem. Warto więc sprawdzić moduły na innym komputerze albo pozamieniać je w slotach i testować naprzemiennie z zainstalowanym tylko jednym modułem tak by na 100% stwierdzić, że jeden z nich jest uszkodzony a usterka nie dotyczy na przykład płyty głównej, zakurzonego slotu itd. Jeśli styki są zabrudzone możesz przetrzeć je spirytusem, sprawdź czy do środka gniazd pamięci nie dostał się kurz.

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi … m-a204.htm

To mam sprawdzić na tym nowym procku czy na tym starym ?

A po drugie jak mam sprawdzić inne kości ram skoro teraz coś się zrypało i jak włoże drugą kość to mi monitor się nie włącza

Dodane 25.01.2013 (Pt) 10:08

Dobra. Sprawdzone. Wszystko prawidłowo , zero błędów. I co dalej ? A może zrobić tak , że podepne nowy procek i dam tylko jedną kość ram i jak będzie ok to dam 2 i 3 i wtedy może coś się wyjaśni ?

Dodane 25.01.2013 (Pt) 11:49

Dobra. Procek założony ten nowy , ruszyłem na 1 pamięci ram i tak jak mówiłem dołożyłem drugą i później 3 dołożę. Jak na razie wszystko działa. Szczerze to nie wiem co było. Być może procek musiał się oswoić z temperaturą pomieszczenie bo przyszedł w paczce i możliwe to było. W razie jakby coś się działo to bd pisał.

Cześć

Sprawdzić nie zaszkodzi.

rgabrysiak , Wszystko działa jak na razie ; )

Dodane 25.01.2013 (Pt) 16:54

Przed chwilą wlożyłem 3 pamięć ram i komputer się zaciął i zresetował… Dlaczego? Jesli test wyskazal poprawnosć ramu?

Jakie są parametry tych modułów czyli, co podaje SPD CPU-Z czy przy starym procesorze każdy moduł jest sprawny na tym trzecim slocie?

W slocie pierwszym mam trzy moduły ale już w slocie 2 mam tylko 2 moduły a trzeciego ramu nie włożyłem bo mi się komp zacinał. Ale na starym procku jak patrzyłem to on ma też trzy moduły