Instalacja od nowa systemu ASUS K53S

Witam.

W listopadzie zakupiłem laptop ASUS K53S z systemem Windows 7: Home Premium.

Dzisiaj przyszło na myśl, aby wgrać od nowa system w moim laptopie. Jednakże kupując w Euro nie dostałem płytki z systemem operacyjnym, abym mógł sobie zainstalować.

Co mam teraz zrobić?

Pozdrawiam

masz partycję recovery w swoim laptopie i dlatego nie dostałeś płytki z systemem

Na dysku masz zapewne ukrytą partycję recovery z której możesz przywrócić system do stanu fabrycznego. O tym jak uruchomić przywracanie systemu z recovery, krok po kroku, zapewne masz napisane w instrukcji.

Możesz także pożyczyć płytę z identycznym systemem na jaki posiadasz licencję od znajomych etc. i wgrać system używając klucza spod laptopa.

Drugi sposób jest nieco bardziej uciążliwy gdyż tak zainstalowany system wymaga doinstalowania niezbędnych sterowników itp. ale za to pozbywasz się oprogramowania wgranego przez producenta z którego nie korzystasz.

Zobacz: uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

Sterowników szukaj tutaj http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl a w razie problemów sprawdź tę metodę: brak-dzwieku-t498355.html#p3135922

Daj znać o efektach.

Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.

A zajrzałeś już do instrukcji obsługi?

Oj, dziękuje chłopaki za pomoc.

Temat do zamknięcia

Nikt nie napisał więc ja napiszę. Zgraj partycję recovery na płytki w razie uszkodzenia jej albo późniejszych problemów. Koszt wysłania płytki przez producenta to koszt powyżej 200zł a zakup płytek to 4-5zł.