Instalacją Open Suse 11 z płyty DVD - błędne adresy URL

Mam ogromną prośbę o pomoc. Instaluję openSUSE’a 11 z dvd (wcześniej ściągałem iso). Podczas instalacji mówi mi, że jakieś adresy URL są błędne i ,że nie może sie połączyć z rezpozytorium, czy jakims innym … Z tego co wiem to to coś co kruyje się pod tą nazwą to miejsce np. z danymi w sieci. Ale po co on ma to downloadować skoro powinien mieć na płycie. Pewnie widac, ale to mój pierwszy linux, nie nie wszystko kumam, dlatego proszę o pomoc. I jeżeli jest to możliwe to jak najszybciej. :slight_smile:

Pewnie podczas instalacji wybrałeś, aby instalator dodatkowo sprawdził repozytoria online.

Instalacja OpenSuSe -> http://www.susek.info/article/Instalacj … enie.shtml

Jak mogę to odznaczyć lub zmienić , bo szczerze mówiąc to nie przypominam sobie, żebym to zaznaczył, ale może jest to w jakiś ustawieniach domyślnych. Gdzie mógłbym je zmienić?

Sprawdzałeś sumę kontrolną ściągniętego pliku .iso ?

Jaki masz internet ?

Na jakim etapie instalacji wyskakuje ten komunikat ?

Komunikat przepisz dokładnie.

Wyłącz automatyczną konfigurację podczas instalacji.

Pod tym linkiem jest instalacja openSUSE 10.2, a w openSUSE 11.0 instalator wygląda “trochę” inaczej.

Instalowałem OpenSuse i wielkiej różnicy to nie ma, drobne szczegóły, które nie wpływają znacząco na przebieg instalacji.

vicegeek na jednym z ekranów instalator poprosi cię o wybór oprogramowania, będziesz tam m.in. mógł zaznaczyć (lub odznaczyć) aby podczas instalacji zostały sprawdzone repozytoria online.

Dzieki za pomoc. Jeżeli chodzi o pytania to mam 1,5 MB Ethernet w osiedlówce. Błąd wyskakuje po sprawdzeniu sprzętu. Gdzie mogę zmienić instalację z domyślne?

vicegeek

Wyłącz automatyczną konfigurację podczas instalacji.

O to ci chodzi ?

Jeśli tak, to na którymś z kolei ekranie instalatora jest taka opcja, trzeba tylko czytać, co pojawia się na ekranie (nie trzeba tego nigdzie szukać w opcjach zaawansowanych).

Bardzo skąpo odpowiedziałeś i do tego nie na wszystkie pytania.

Internet masz z osiedlówki, ale czy coś musisz dodatkowo wpisywać ?

Spytam inaczej: jeśli podłączysz do internetu zamiast swojego komputera inny komputer, internet będzie działać od razu ?

Uraczysz nas w końcu pełnym komunikatem błędu ?

Oczekujesz pomocy, a nie dajesz sobie pomóc.

Jeśli nie zmienisz postępowania na dzień dzisiejszy możesz dostać tylko jedną radę: odłącz przed instalacją internet od komputera.

Po zainstalowaniu podłączysz sobie z powrotem i ewentualnie skonfigurujesz kartę sieciową, a następnie zaktualizujesz system.

(prawdopodobnie w karcie sieciowej nic nie musisz konfigurować, internet powinien pojawić się po ponownym uruchomieniu komputera).

Dzięki bardzo za pomoc . Okazało się, że płytka była żle nagrana. Teraz już wszystko działa :slight_smile: Jeszcze raz dziękuje :slight_smile: