Instalacja openSuse na RAID 0

Cześć,

Chciałbym sobie zainstalować openSuse obok Windowsa. Dyski mam spięte w biosie w raid 0, mam ok. 20 GB niesformatowanego miejsca na dysku. Nie tworzyłem póki co żadnych partycji pod linxa. Teraz mam pytanie jak to zrobić, ponieważ obecnie Yast podczas instalacji, kiedy przejdę do podziału/tworzenia miejsca na partycje ustawia mi dla /home niemal cały dysk, którą sam widzi jako jedną wielką partycję, podczas gdy ja mam pod windą na ntfs cztery partycję. Dodatkowo podczas instalacji Yast wywala mi ostrzeżenie typu: "Podział na partycję dysku %s nie może być odczytany przez narzędzie do partycjonowania parted … ". Pytanie co zrobić aby poprawnie zainstalować tego linucha i nie skasować przypadkiem całej reszty ?

A to jest RAID sprzętowy, czy fakeRAID?

Niestety to już wiele mi nie mówi… dyski nie są podłączone fizycznie razem w jakikolwiek sposób. RAID robiłem zaraz przy odpalaniu biosa, teraz to się chyba raid rom nazywa …

Czyli tzw. fakeRAID. Sam z tym kiedyś się bawiłem, ale jako że miałem już zainstalowanego Windowsa, dałem sobie spokój, bo musiałbym go przeinstalowywać.

https://www.google.pl/search?q=linux+fa … =firefox-a - tu możesz poszukać.

Czyli nie taka prosta sprawa jednak, szkoda, ale poszukam jeszcze w takim razie, dzięki za info i linka.