Instalacja OSX Mavericks

Witam, próbowałem ostatnio zainstalować Mavericka na MacBooku Pro 2007. Zrobiłem bootowalnego pendrive, ale komputer się z niego nie uruchamia. W Dysku startowym w panelu sterowania widać go jako dysk z którego można uruchomić komputer, ale po restarcie po chwili ponownie uruchamia się stary system. Teraz jest tam zainstalowany Yosemite.

Sprawdziłem tego pendrive na innym MacBooku i na nim startuje bez problemu, w managerze uruchamiania (Alt po włączeniu) mozna go wybrać jako dysk startowy.

Co może być tego powodem?

Okazało się, ze pendrive którego uzywałem ma ze sobą jakis problem, przez co komputer nie chciał się z niego uruchamiac. Spróbowałem na innym i poszło gładko.

Poczekaj już na OS X El-Capitan:) szkoda czasu jak za chwilę będzie nowy OS.

W jaki sposób robiłeś boot pen drive? 

Spróbuj tej metody http://imagazine.pl/2014/10/17/bootowalny-dysk-z-osx-10-10-yosemite/ tu co prawda yosemite, ale analogicznie robi się mavericks

Zainstalowałem Yosemite ale zamierzam wymienic dysk i tam już zainstaluję El Capitana :slight_smile:

Ja już mam betę El-Capitan - kosmetyczne zmiany widoczne, ale pod maską podrasowane bebechy. Szybciej hula, szybciej się ładuje, mniej muli (macbook pro retina z końca 2012r).

_ _ _

Niebawem jadę na narty do Zell am Ziller jupi!

Też miałem betę, popatrzyłem i poczekam na finalną wersję. Zmiany nieduże ale przydatne.