Instalacja patchy do gier

Witam, niby temat banalny ale ciekawi mnie jedna rzecz… Instalując patche, do gier należy instalować wszystkie po kolei ?? Tzn. Przypuszczalnie posiadam grę w wersji 1.0 i chcę ja spatchować do wersji 1.5, lecz w miedzy czasie wydawane były także łatki 1.2/3/4. Domyślam się, że to zależy od wydawcy ale ciekawi mnie jak wy postępujecie ? Patchujecie zawsze wszystkie jakie się pojawiły ?

Zależy od gry. Aktualnie to tym zajmują się wbudowane w grę aktualizatory bądź usług typu Steam…

Są gry dla których trzeba pobierać wszystkie patche po kolei, są też patche które zawierają w sobie wszystkie poprzednie. Należy patrzeć na dokumentację/changelog, i wyszukiwać informacji o wcześniejszych wersjach.

Sposób aktualizowania (patchowania) gry zależy od wielu czynników, ale głównie od polityki wydawcy i od tego czy z założenia gra jest grą online czy offline. Ogólnie jest teraz tendencja do aktualizowania gier przez autopatchera, czyli przez samą grę w momencie jej uruchamiania. W wielu grach nie ma możliwości ręcznego instalowania patchy (np. World of Warcraft, Diablo 3). Wśród tych, kóre aktualizują się same można spotkać tytuły umożliwiające ręczne patchowanie (np. Heroes 6). Kolejność patchowania też zależy od wydawcy. Najczęściej nowy patch zawiera w sobie poprzednie (np. Diablo 2, StarCraft 2 przed wersją 1.5.0), ale są też gry, w których patche trzeba instalować po kolei (np. Heroes 5/6). Niektórzy wydawcy, których gry trzeba patchować po kolei, co jakiś czas wydają tzw. patch zbiorczy, który od razu zaktualizuje grę z wersji powiedzmy 1.0 do najnowszej.

Tak poza tematem dodam, że zawsze, gdy to tylko możliwe sciągam patche na dysk, by mieć ich offline-ową wersję, gdyż w razie reinstalacji gry lub systemu szybciej jest takie patche zainstalować niż ściągać kilka GB przez autopatchera.

A wracając stricte do Twoich pytań - nie zawsze instaluję wszystkie patche. Wszystko zależy od tego, czy sama gra tego wymaga. Czasami, gdy gram w coś offline-owego (a ostatnio jest coraz mniej takich gier) i wszystko działa mi jak należy, to nawet nie szukam patchy. Są jednak gry, które muszą się zaktualizować, bo inaczej nie można w nie grać (np. World of Warcraft).

No nic :stuck_out_tongue: Byłem po prostu ciekaw jak u was to wygląda, ja osobiście jestem leniwy i instaluje najnowszy :smiley: Stąd moja ciekawość