Instalacja PHPBB3 na cba.pl

(Mimlad) #1

Napisałby ktoś jak zainstalować forum (skrypt PHPBB3) na cba.pl.Chodzi mi głównie o prawidłowe wpisywanie informacji i ustawienie opcji podczas instalacji.Mnie nie za bardzo to wychodzi i mam problem z dalszym użytkowaniem.Wdzięczny byłbym za screeny :stuck_out_tongue:

(Kontakt) #2

A cba stawia Ci domenę (domena.cba.pl) i daje Ci serwer ftp ? Bo się nie orientuje.

(Mimlad) #3

Można zrobić:

domena.cba.pl

domena.y0.pl

domena,c0.pl

Jest też obecny serwer FTP (1GB miejsca) :smiley:

(Kontakt) #4

A z czym dokładnie masz problem. Instalacja ? Konfiguracja ? Bo jak podasz konkretny problem będzie łatwiej Ci pomóc :slight_smile:

(Mimlad) #5

Mam problem z odpowiednią konfiguracją instalacji. Przy instalacji wszystko jest OK,ale później nie mogę np. usunąć danego użytkownika z danej grupy lub odświeżyć szablonu. Pomoże ktoś?

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 15:24 został dopisany post przez mimlad

Nikt nie umie tego zrobić?

(Kontakt) #6

Nie było mnie. Mówisz, że masz problem z odpowiednią instalacją. Z którym punktem dokładnie?

A druga rzecz to pewnie masz zablokowane foldery ogólnego dostępu tj. avatary itp. Dlatego musisz zmienić CHMOD uploads (nie jestem pewien czy innych też) na 777.

(Mimlad) #7

Instalacja przebiega prawidłowo ale potem coś szwankuje i nie mogę np.odświeżyć szablonu czy usunąć użytkownika z grupy. Zdaje mi się że coś źle konfiguruje podczas instalacji i potem wszystko się psuje.

(Kontakt) #8

A masz stworzone bazy MySql?

(Mimlad) #9

Tak

(Kontakt) #10

Sprawdź w pliku config.php, który wrzuciłeś na serwer czy na 100 % dobrze masz wypełniony.

(Mimlad) #11

Ale co i jak mam tam sprawdzać?

(Kontakt) #12

Czy masz dobrze skonfigurowane logowanie do bazy MySql

(Mimlad) #13

Ale czy nie mógłbyś napisać tutorialu dostosowanego do cba.pl.Jest gotowy do stworzenia forum od nowa. Chcę jedynie żeby wszystko działało ok...

(Skr3czu) #14

To załóż sobie na fora.pl ... żartuje.

Łatwiej jest założyć forum na yoyo.pl, i z tego co pamiętam na forum yoyo.pl masz też poradnik co i jak.

(Mimlad) #15

Ale na yoyo.pl jest mało miejsca i często występują błędy przy wysyłaniu plików. Ja chcę jakoś uporać z tym cba.pl żeby wszystko dobrze działało. Pomoże ktoś?

(Skr3czu) #16

To kup serwer i nie będzie problemów...

(Kontakt) #17

A musisz mieć phpbb3 ?

(Mimlad) #18

Jak nic nowego nie wnosisz do tematu to nic nie mów...

(Kontakt) #19

To nie było miłe, to że ja i Ty możemy sobie na to pozwolić to nie znaczy, że on też :stuck_out_tongue:

A phpbb2 nie może być ? :slight_smile:

(Mimlad) #20

Bardziej PHPBB3 mi pasuje :stuck_out_tongue: