Instalacja PHPBB3 na cba.pl

Napisałby ktoś jak zainstalować forum (skrypt PHPBB3) na cba.pl.Chodzi mi głównie o prawidłowe wpisywanie informacji i ustawienie opcji podczas instalacji.Mnie nie za bardzo to wychodzi i mam problem z dalszym użytkowaniem.Wdzięczny byłbym za screeny :stuck_out_tongue:

A cba stawia Ci domenę (domena.cba.pl) i daje Ci serwer ftp ? Bo się nie orientuje.

Można zrobić:

domena.cba.pl

domena.y0.pl

domena,c0.pl

Jest też obecny serwer FTP (1GB miejsca) :smiley:

A z czym dokładnie masz problem. Instalacja ? Konfiguracja ? Bo jak podasz konkretny problem będzie łatwiej Ci pomóc :slight_smile:

Mam problem z odpowiednią konfiguracją instalacji. Przy instalacji wszystko jest OK,ale później nie mogę np. usunąć danego użytkownika z danej grupy lub odświeżyć szablonu. Pomoże ktoś?

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 15:24 został dopisany post przez mimlad

Nikt nie umie tego zrobić?

Nie było mnie. Mówisz, że masz problem z odpowiednią instalacją. Z którym punktem dokładnie?

A druga rzecz to pewnie masz zablokowane foldery ogólnego dostępu tj. avatary itp. Dlatego musisz zmienić CHMOD uploads (nie jestem pewien czy innych też) na 777.

Instalacja przebiega prawidłowo ale potem coś szwankuje i nie mogę np.odświeżyć szablonu czy usunąć użytkownika z grupy. Zdaje mi się że coś źle konfiguruje podczas instalacji i potem wszystko się psuje.

A masz stworzone bazy MySql?

Tak

Sprawdź w pliku config.php, który wrzuciłeś na serwer czy na 100 % dobrze masz wypełniony.

Ale co i jak mam tam sprawdzać?

Czy masz dobrze skonfigurowane logowanie do bazy MySql

Ale czy nie mógłbyś napisać tutorialu dostosowanego do cba.pl.Jest gotowy do stworzenia forum od nowa. Chcę jedynie żeby wszystko działało ok…

To załóż sobie na fora.pl … żartuje.

Łatwiej jest założyć forum na yoyo.pl, i z tego co pamiętam na forum yoyo.pl masz też poradnik co i jak.

Ale na yoyo.pl jest mało miejsca i często występują błędy przy wysyłaniu plików. Ja chcę jakoś uporać z tym cba.pl żeby wszystko dobrze działało. Pomoże ktoś?

To kup serwer i nie będzie problemów…

A musisz mieć phpbb3 ?

Jak nic nowego nie wnosisz do tematu to nic nie mów…

To nie było miłe, to że ja i Ty możemy sobie na to pozwolić to nie znaczy, że on też :stuck_out_tongue:

A phpbb2 nie może być ? :slight_smile:

Bardziej PHPBB3 mi pasuje :stuck_out_tongue: