Instalacja polskiej i deinstalacja ang wersji MS Office

Koleżanka ma laptopa(słabego),kupionego za granicą w wersji ang Win XP PRO SP2.Teraz pisze pracę magisterską w OpenOffice,ktory jej kiedyś zainstalowałam ale ma jakieś problemy z zapisywaniem stron.Kupiła Ms Office i prosi żeby jej to jutro zainstalować ale jednocześnie pyta czy te wszystkie pliki,które zapisała wcześniej zostaną?A ja się zastanawiam czy na angielskiej wersji Windowsa polski Ms Office będzie działał?A jesli tak to czy odinstalowując wersję ang.nie zabierze z sobą jakichś współdzielonych plików.Głównie chodzi o to żeby praca nie zniknęła z dysku.Nie ma nagrywarki,więc nie może niczego zgrać na płytkę.

Nie lepiej by tak zostało ?

Pomimo tego samego formatu .doc MS Office ma czasem problemy

z odczytem dokumentów zapisanych przez OpenOffice

Nie lepiej przeinstalować, a eksperymenty zostawić na później ?

Nie wiem…ona specjalnie kupiła Ms Office.Można zainstalować na ang.wersję Windowsa?-będzie działać?Jak przeinstalować,bez deinstalacji?A praca nie wsiąknie.W sumie to boję się za to zabierać właśnie z tego powodu.Uparła sie i koniec no i wywaliła kasę.

A czy jej laptop ma wbudowana karte sieciowa albo modem? Jesli tak to pliki mozna przeslac do drugiego komputera (kabelek kupic) lub poprzez email do Ciebie ewentualnie na http://www.e-dysk.pl

Właśnie nie wiem,chociaż robiłam już na nim dość dużo,nie pamietam.Najwyżej wezmę do siebie,ja mam domową sieć to bez problemu.Instalować ten Ms Office?-bo nie da mi spokoju.

Tylko pierwsza rzecz najwazniejsza to zrobic sobie kopie tych plikow i inne jakie tam sa (jesli taka mozliwosc istnieje). Nie wiem jak dziala to na ang Windowsie instalujac polskiego Worda. Ale dowiesz sie jak zrobisz kopie w pierwszej kolejnosci i zainstalujesz pozniej Offica, wtedy zobaczysz.

Działa normalnie ,tylko ustawienia regionalne dac na “polski”