Instalacja,powiąz.słuchawek bluetooth MOTOROLA S305

Zakupiłem słuchawki Bluetooth MOTOROLA S305,powiazanie ich z telefonem jest bezproblemowe,ale już powiazać,zainstalowac je na lapie z VISTĄ to już problem.Bluetooth w laptopie wykrywa je,nawet instaluje automatycznie jakies sterowniki i na koniec wyrzuca że nie znane urządzenie i powiazanie nie powiodło się. na WIN 7 to samo. czy może mi ktoś pomóc co ztym zrobić żeby działały z laptopem???

Te słuchawki wykorzystują profil bluetooth “słuchawki stereo” (A2DP), najprawdopodobniej moduł bluetooth zamontowany w lapie nie obsługuje tego profilu i dlatego nie da się ich z nim powiązać.

Sam posiadam słuchawki stereo na bluetooth i musiałem specjalnie dla nich kupić odpowiedni moduł bluetooth na usb który obsługuje A2DP i do którego dostałem pełną legalną wersję programu który obsługuje ten profil (BlueSoleil 5.0).

Próbowałem je powiązać z kilkoma lapkami ale żaden nie miał modułu obsługującego A2DP.

hm pewnie tak jest jak piszesz też o tym myślałem ale byłem pewien ze lapek z 2009 roku nawet w miare mocny posiada juz bluetooth obsługujący ten profil.

gdzie mogę zakupic taki blutek odpowiedni na usb? moze link jakis do allegro czy dane modelu?

z góry dzieki za pomoc

Ja kiedyś kupiłem na Allegro za 5zł adapter BlueFish mini na układzie CSR z pełną wersją BlueSoleil 5.0 PL (starsze wersje nie obsługują A2DP), ten mój wygląda tak:

1386272658%5B1%5D.jpg

O ile dobrze pamiętam to kupiłem u tego sprzedawcy: http://allegro.pl/show_user.php?uid=3606018

Teraz nie ma on tego mojego modelu ale mój ma zasięg do 10m a te co ma w ofercie są do 100m więc chyba warto.

Nie daj się nadziać na adapter bez legalnego softu (z demówką lub wcale) bo bez tego nie uruchomisz A2DP.

dzięki wielkie za pomoc