Instalacja PPA

Słuchajcie , wiem , że moje pytanie będzie głupie i proste , ale pierwszy raz zainstalowałem UBuntu i brakuje mi sterowników bluetooth dla mojej myszy.Problem w tym , że jako świeży nie wiem jak mam go zainstalować. PO 2 godzinach dałem sobie spokój.

Proszę powiedzcie mi krok po kroku jak mam zainstalować ten drugi plik ze strony.

https://launchpad.net/~barracuda72/+archive/ralink. Dziękuje z góry.

Próbowałeś kliknąć w linka na tej stronie, który opisany jest: “Read about installing”?

Tam wszystko jest opisane.

 Wbijasz w terminal

sudo add-apt-repository ppa:barracuda72/ralink

potem odświeżasz listę pakietów;

sudo apt-get update

i po tym możesz instalować interesujący cię pakiet :wink:

Na stronie, do której linkujesz masz napisane jak byk:

Gdybyś nie znał angielskiego. Wystarczy te wpisy dodać do Centrum Oprogramowania lub do /etc/apt/sources.list, dodać klucz (który jest poniżej tego opisu) i wykonać apt-get update.

Dzięki , już znalazłem , ale nie wiem czy to działa i czy pliki sa jeszcze na serwerze bo podczas aktualizacji nic sie nie dzieje. Drugi problem to nie wiem jak mam wyczyscic okno terminala. Mam wklejony taki wpis i nie wiem jak go usunąć. ‘’~/DPO_RT3290_LinuxSTA_V2600_20120508$ ‘’

Poza tym mam nadal problem z zainstalowaniem sterowników do bluetootha oraz dziwny problem z przenoszeniem ikony z menu na pasek launcher’a. KIedy chcę ją przeciągnąc na launcher wywala mi jakiś bląd i trzeba logowac sie ponownie do systemu.

ZApomniałem dodać , że przeskoczyłem na ELementary Os

 

http://i60.tinypic.com/5376a8.png

Tylko to repo dla Raringa (13.04) i na eOS (12.04) nie zadziała.

Napisz cd i naciśnij enter.

Obsługa bluetooth w ogóle działa? Jak podepniesz lub masz wbudowany bluetooth, to możesz podłączać inne urządzenia?

Wystarczy podmienić nazwę :wink: Co do Elementary, powinno działać, ale nigdy nie korzystałem z tej dystrybucji, więc może być jak piszesz.

Bluetooth mam zainstalowany w laptopie niestety nie działa i nie ma możliwości uruchomienia tej usługi. Szczerze powiedziawszy pewnie bym uporał się z tym problemem gdybym wiedział jak zainstalowac paczkę ze sterownikiem. Znalazłem wątek w którym piszą jak rozwiązać problem jednak męczę się własnie nad tym co zrobic by zainstalowac ten sterownik. Podejżewam , że muszę go rozpakować , a następnie wpisac odpowienią komendę w terminal tylko za cholerę nie wiem jak. POdany przykład nie działa. Tzn na 100% robie coś nie tak!

 

http://askubuntu.com/questions/324115/ralink-bluetooth-not-working-in-ubuntu-13-04

 Podaj wynik

lspci

qub@HP-Pavilion-g6:~$ lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)

00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor PCI Express Root Port (rev 09)

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)

00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)

00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)

00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)

00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)

00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)

00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 (rev c4)

00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)

00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM76 Express Chipset LPC Controller (rev 04)

00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)

00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)

01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Thames [Radeon HD 7500M/7600M Series] (rev ff)

07:00.0 Network controller: Ralink corp. RT3290 Wireless 802.11n 1T/1R PCIe

07:00.1 Bluetooth: Ralink corp. RT3290 Bluetooth

08:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller (rev 05)

09:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTS5229 PCI Express Card Reader (rev 01)

 

http://askubuntu.com/questions/455030/ralink-rt3290-wifi-driver-is-not-working-in-ubuntu-14-04

Hmm…bluetooth jest widziany. Zainstaluj jeśli nie masz, po czym wydaj polecenie:

rfkill list

I przeklej wynik - może Bluetooth jest blokowany ze strony softu bądź hard po stronie sprzętu?