Instalacja programów 32-bit na systemie Windows 10 64-bit

Witam, czy na Windows 10 64-bit można zainstalować program 32-bit bez żadnej szkody dla systemu. Zależy mi bardzo na dwóch programach tj. Picasa i Screamer Radio. Dodam, że programy te obsługiwała starsza osoba, zna je bardzo dobrze dlatego chciałabym je także zainstalować na tym systemie (poprzednio miałam 32-bit) Jeśli nie to bardzo proszę o radę co ewentualnie w zamian. Z góry dziękuję za pomoc.

Da się bez problemu. :slight_smile:

Tak, można. Jeżeli programy nie występują jako instalacje 64-bitowe, bez przeszkód można instalować wersje 32-bitowe.

Można. Nie można odwrotnie. To znaczy 64bit na 32bit.

A nawet więcej, np. sam Microsoft zaleca instalację Office w wersji 32-bitowej na systemie 64-bitowym, mimo że istnieje też wersja 64-bitowa pakietu Office.

Możesz podać źródło oficjalne od MS bo mnie to zaciekawiło? :thinking:

Zaleca dla użytkowników, którzy pracują z dokumentami o małej objętości danych, niewymagających pracy z dużą ilością pamięci operacyjnej.

Taka informacja jest przyklejona w panelu klienta, gdzie pobierasz obraz instalacyjny. Zaznaczają tam, że jak nie wymagasz pracy z dużymi plikami, zaleca się instalację 32-bitową.

Bardzo się cieszę, że będę mogła je zainstalować. Niestety żaden z tych programów nie występuje w wersji 64-bit. Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.

Zgadza się, ale to pominąłem, bo to nie ten temat. Tak, BTW - nawet nie tyle “małej”, co nie ogromnej. :wink:

No właśnie już @Automatyka napisał. :slight_smile:

To akurat wynika z innej przyczyny - mianowicie kompatybilności dodatków, a nie samego faktu, że 32/64bit. Po prostu dodatki 32bitowe mogą mieć problem lub wcale nie działać na wersji 64bit.

Domyślna instalacja Office 365 to niestety wciąż 32-bit. Nie jest jednak wcale “zalecana” :slight_smile:
To tylko “zaoczna” deklaracja, związana właśnie z kompatybilnoscią dodatków