Instalacja programów na SuSE

Hejka mam taki problem ! Niedawno miałem formata i mi zainstalował informatyk Linuxa SUSE ! Wszystko jest ok ! jak sciągłem se gierke Dofus na linuxa i aMule to niewiem jak to zainstalowac ! Myslałem ze intsalacja bedzie tak samo ja na windows ale jednak nie ! I niewiem jak tą gierke i ten program p2p zainstalować ! Pomóżcie ! Prosze !

Złączono Posta : 23.12.2006 (Sob) 11:29

Pliska POWIEDZCIE jak to zrobić !

:google:

:google:

JuLaSek

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

aha :confused: dzięki za pomoc :confused: fajne forum naprawde :confused:

No fajne.

Uczy myślenia.

Mi dłużej zajęło pisanie posta niż znalezienie odpowiedzi na problem w googlach.

też się ciesze tylko jak tak zrobiłem jak ty weszłem na google i wpisałem tam to co ty mi napisałeś i tam było wszystko opisane ! ale jak zrobiłem tak jak trzeba było to coś niechciało sie nic zrobić ! to ciekawe co am teraz zrobić ?? !!

Przy tych aplikacjach powinien być jakiś howto jak zainstalować. Większość rzeczy pod SUSE jest w paczkach rpm. Wtedy w konsoli należy wydać polecenie:

rpm -ivh nazwapaczki.rpm

Często jednak ściąga się same źródełka. Aby zainstalować ze źródeł: wchodzisz do katalogu z pakietem, logujesz się jako root i wydajesz plecenia:

./configure

make

make install

JuLaSek dofusa nie trzeba instalować - jedziemy :slight_smile: :

  1. ściągasz dofusa (wersja linux) klik

  2. rozpakowujesz

  3. odpalasz w przeglądarce plik dofus.html

  4. jeśli strona się nie wczytuje (widzisz przez cały czas “LOADING”) - musisz uzbroić się w flasha nowszego od “siódemki” - proponuje zainstalowanie przeglądarki Swiftfox Browser (najlepiej/najprościej zainstalować z Automatix’a + wtyczki)

  5. gdy pomyślnie zainstalujesz Swiftfox’a, odpalasz ponownie plik dofus.html

  6. ppm (prawy przycisk myszy) w oknie, z menu wybierasz Settings

f635f6157dbd7075m.png

  1. wybierasz Advanced :arrow: pojawia Ci się strona Flash Player Help

  2. z panelu po lewej wybierasz Global Security Settings panel

  3. w oknie które się pojawi dajesz Add location i naprowadzasz plik loader.swf -ustawiasz go na always allow

  4. po tym wszytkim restartujesz przeglądarke i możesz ciosać w dofa :slight_smile:

Pozdrawiam :wink:

a na jakiej stronce można sciągnać Swiftfox Browser i Autamotix ?! Możesz podac proszę ! :?

To sie duzo nie pomyliłeś bo jeśli program jest w paczce .rpm dla twojejego suse to instalujesz go jednym kliknieciem. Prawy klik i zainstaluj. Rpm to taki standardowy pakiet w suse wiec sie nie namęczysz - jest to banalne.

A programy w formacie .rpm mozesz sobie sciagać z roznych stronek.

Latwo tez zainstalujesz programy przez Yast - wpisując po prostu nazwe programu i wyszukujac, instalujac - tylko musisz wczesniej dodać kilka nieoficjalnych zrodel, serwerów.

Jest tez smart, podobno bardzo dobry. Po wiecej odsylam na forum suse, od którego powinieneś zacząć. Mam nadzieje ze nie zrobisz z tego tematu pamiętnika

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 14:51

Wlasnie nie musi nic wpisywać :stuck_out_tongue: Mieszacie w glowie swiezakowi za rzecz jest taka prosta przeciez.

Ale program aMule ma tar.bz2 a Dofus .zip :evil: więc co mam zrobić ?!

Ech… miło by było gdybyś podał wersje suse…

Jeśli jest to 10.2 to zobacz to:

http://suse.ehelp.pl/modules/articles/a … php?id=106

Będziesz mógł instalować programy przez “Yast’a” które nie sa dostępne w oficjalnym repozytirium

moja wersja suse to 10.1

Złączono Posta : 27.12.2006 (Sro) 13:40

ale jak je zainstalowac przez tego yasta ??

przeczytaj te dwa tematy:

http://suse.ehelp.pl/modules/articles/article.php?id=38

http://suse.ehelp.pl/modules/articles/article.php?id=81

ech… Masz Yast, dodawanie/instalowanie oprogramowania, po dodaniu nowych repozytiriów będziesz mieć nowe programy do instalacji, amule,mplayer itp itp

Przeczytałem te dwa tematy ale ja nadal nic niekapuje :confused: :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 17:12

Prosze pomóżcie ja nic niekapuje ! mam Suse 10.1 i chce się nauczyć instalowac na linuxie prosze!

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 17:13

PLISSSSSSSSSS