Instalacja programów na ubuntu 12


(Tomek Ger) #1

No właśnie, jak na przykład zainstalowac kadu? Mogłby ktos wytlumaczyc to krok po kroku. Dopiero co zacząłem przygode z linuxem i jestem zupełnie zielony. Z gory dzieki za wsyzstkie pomocne posty


(wacek) #2

Po pierwsze repozytoria

a później konsola i

sudo apt-get install kadu

(Init3) #3

Zakladam ze chodzilo ci o wersje 6.12, ktora jest tak naprawde wersją 6.10 ale wzbogaconą o kodeki i kilka niewolnych aplikacji oraz co najwazniejsze - listę respozytoriów, ktorych nie musisz dodawać, bo są skonfigurowane.

Wejdz na stronę kadu i tam masz opis co musisz zrobić. Jesli nie wiesz co to są rezpozytoria udaj sie do działu dla poczatkujacych na forum ubuntu, poczytaj przewodnik, jakies FAQ itp. Z tym ze zaznaczam iz wiele rzeczy nie musisz robic bo w tej wersji sa juz skonfigurowane - lista repo, kodeki.

Złączono Posta : 19.03.2007 (Pon) 11:05

Nie wprowadzaj go w błąd...repos juz ma skonfigurowane w wersji 6.12 A poza tym twoj opis jest niekompletny... Tomger...wklep to po kolei do konsoli Edgy Eft (6.10) (na razie tylko i386, ale amd64 prawdopodobnie już niedługo)

sudo bash -c "echo 'deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo edgy main' >> /etc/apt/sources.list"

Teraz pobierzemy klucz którym podpisane są paczki z kadu a następnie dodamy go do bazy zaufanych kluczy APT. Aby to zrobić wydajemy polecenia:

wget http://poczta.prezu.one.pl/miastoplusa_sms/gpg.txt

sudo apt-key add gpg.txt

rm gpg.txt

Następnie uaktualniamy bazę paczek na naszym komputerze:

sudo apt-get update

Instalujemy kadu:

sudo apt-get install kadu

i ewentualnie dodatkowo jakieś moduły, np:

sudo apt-get install kadu-alsasound kadu-extinfo

A jak instalowac inne programy to dowiesz sie czytając przewodnik do ubuntu...Od tego powinieneś zacząć. Jak rowniez od przeszukania forum, zanim zadasz takie podstawowe pytanie...


(wacek) #4

Sory mój błąd :slight_smile:

Pisałem tego posta "w biegu"