Instalacja programów w C/Program Files- czy dobra?

Witam,

wczoraj wieczorem postawiłem XP-ka po raz pierwszy nie sam tylko w towarzystwie znajomego (który szczerze mówiąc zna się na komputerach lepiej ode mnie). Szczerze mówiąc zdziwiłem się, kiedy uznał, że zwykłe programy (np. do słuchania muzyki, oglądania filmów itp.) instaluje się na dysku systemowym w C/Program Files. Zawsze myślałem, że to może spowolnić system, ale on twierdzi, że nie ma to wpływu i że robienie czegoś takiego co ja (czyli tworzenie na innej partycji katalogu “Programy” i w nim katalogu o nazwie danego programu oraz instalacja programu w tej lokacji) nie ma sensu i więcej może naknocić niż pomóc. W sumie nie wiem już co robić :? Obecnie mam trochę programów do zainstalowania (Winampa, VLC, Gadu Gadu, WinRAR itp.- w sumie z 9) i instalki siedzą na pulpicie, aja nie wiem co lepiej zrobić. Antywirusa, Revo Uninstallera i CCleanera mam już na dysku systemowym w C/Program Files. Co jest lepsze według was. Obecny status moich dysków wygląda tak- http://s5.zapodaj.net/96041332.jpg.html Co radzicie w tej sprawie i gdzie leży prawda?

śmiało instaluj wszystkie programy w Program Files, jedynie gry co dużo zajmują lepiej instalować na innym dysku np. D

Taką radę właśnie dostałem :slight_smile: Dzięki, czyli nic mi to nie spowolni?

Nie powinno.