Instalacja programu i AVG Security Toolbar - pytanie

(Luska4) #1

moze to idiotyczne, ale mam maly problem i potrzebuje pomocy :wink: postanowilam pobrac program z tej strony. w tak zwanym miedzyczasie zdecydowalam, ze jednak go nie chce, jednak program juz znalazl sie na moim komputerze. Zmuszona niejako , postanowilam dokonczyc instalacje, dalam uruchom itp. Nagle wyskakuje mi okienko ze polecany jest mi antywirus AVG, zaczelam czytac jakas tam umowe , ktora mialam akceptowac w domysle, klikajac "dalej". Chcialam dac anuluj, poniewaz danie "dalej" zmuszalo mnie do akceptacja owej umowy, licencji czegostam. w samej umowie pisalo ze danie "anuluj" zobowiazuje mnie do jakichs kosztow. ja jednak kliknelam anuluj w okienku w ktorym mialam do wyboru zalecana instalacje i instalacje nietypowa. nie zaintalowalam wiec tego avg i nie dokonczylam instalacji owego programu. czy moje klikniecie anuluj , to to wlasnie ktore zobowiazuje mnie do jakich kosztow, czy po prostu odpowiednio wczesna rezygancja? prosze o odp szybko!!

(Scorpions.B) #2

Co to za program? Co艣 mi nie pasuje ten typ licencji, co艣 mi tu 艣mierdzi oszustwem, podaj nazw臋 programu :wink:.

(LonngerM) #3

Co艣 mi si臋 zdaje, 偶e to ten wspania艂y asystent si臋 wmiesza艂 dlatego takie jaja:P A mia艂 usprawnia膰.

Ale dla pewno艣ci podaj nazw臋 programu, w sumie, nie pogardziliby艣my screenem z oknem instalacyjnym i licencj膮

(Luska4) #4

pobiera艂am VLC media player, dalam pobierz, program sie sciagnal. otworzylam plik dajac uruchom, i nastepowala instalacja. nastepnie wyskakuje mi okienko, ze polecany jest avg antywirus do tego. pod spodem "Instalacja zalecana" i "instalacja nietypowa" wybralam te druga, bo przy pierwszej ustawiala mi sie domyslna przegladarka tego antywirusa, a tego nie chcialam. ale na dole pisze "dajac dalej akceptujesz umowe " kliknelam wiec aby przeczytac te umowe. jak juz wczesniej mowilam nie chcialam wgl tego programu, jak zobaczylam cos o umowie, stwierdzilam ze nie bede sie w to bawic itp. i w tej umowie nagle pisze ze danie anuluj czy cos tam zobowiazuje mnie do kosztow. tylko ze tak: nie dokonczylam instalacji programu, wiec go nie mialam . tego antywirusa wgl przeciez nie zainstalowalam. zamknelam umowe i wrocilam do tego okienka , o ktorym mowie ( w tym ktorym mi polecaja antywirusa itp.) i tam bylo anuluj. dalam to. i tyle. i teraz nie wiem czy ja ponosze koszta czy cos?

-- Dodane 05.09.2012 (艢r) 18:24 --

bo moze bylo tak, ze gdybym zaczela instalowac antywirusa i wgl i wtedy czegos tam nie akceptowala, to wtedy ponosze koszta. przepraszam za brak precyzji i niekompetencje :stuck_out_tongue_winking_eye: nie mam screenu, wywalilam te pliki, ktore umozliwialy instalacje programu.

(Scorpions.B) #5

Na pewno nie poniesiesz koszt贸w. Program VLC jest w 100% darmowy, przy tym odtwarzaczu nie powinno nic wyskakiwa膰 podczas instalacji, 偶adne propozycje innego oprogramowania, chyba, 偶e jeszcze co艣 pokr臋cili w programie do pobierania od dobreprogramy.pl

(Luska4) #6

dlaczego nagle wyskoczylo: proponujemy zainstalowanie programu antywirusowego? wczesniej pobieralam tez bodajze photoscape'a. i tak samo mia艂am cos w stylu: proponujemy zainstalowanie programu AVG. wygladalo to tak, jakbym nie bardzo miala mozliwosc zainstalowania sobie photoscape'a czy pozniej VLC, jesli nie zainstaluje AVG. Nie bylo mozliwosci cofniecia, zakmniecia, jesli sie chcialo to pominac. przy daniu anuluj , po prostu anulowane zostalo wszystko i nie zainstalowalam pozadanego programu.

-- Dodane 05.09.2012 (艢r) 18:35 --

niech ktos sprobuje cos sciagnac z tej strony i zobaczcie sami :slight_smile: no moze to ja jestem jakis t臋pak, kliknelam nie to co trzeba, i narobilam ambarasu, ale moze ktos jak pobierze to tez cos takiego bedziec miec i ogarnie o co mi chodzi :wink: dzieki za wszelkie odp

(Scorpions.B) #7

Je艣li pobra艂e艣 z tej strony i to program VLC to zapewniam Ciebie, 偶e napewno nic nie narobi艂a艣, nie poniesiesz 偶膮dnych koszt贸w. Ta strona jest jedn膮 z najlepszych tego typu i nigdy nie b臋dzie tutaj 偶adnych przekr臋t贸w, a program VLC by艂 i b臋dzie zawsze darmowy. Je艣li anulowa艂a艣 to podam Ci link do strony producenta programu i nie b臋dziesz musia艂a si臋 m臋czy膰 z nowym system pobierania na tym serwisie. Prosz臋 bardzo: http://www.videolan.org/vlc/

Zainstaluj i po problemie :wink:

(LonngerM) #8

Nast臋pnym razem jak b臋dziesz co艣 艣ci膮ga膰 z tego portalu to pod ikon膮 Pobrania programu masz "link bezpo艣redni" z niego korzystaj:)

(Luska4) #9

nie watpie w to, ze ta strona jest jedna z najlepszych :wink: nie zlamalam wiec zadnego regulaminu instalacji tego calego AVG :P? i za to ze dalam anuluj, nie poniose kosztow, mimo ze w tej umowie, bylo cos takiego jak to, ze za brak akceptacji badz anulowanie, moge zaplacic? przepraszam ze nudze, ale tak to jest jak sie dziewczyna bierze , nawet za najprostsze rzeczy

(eddie71) #10

Koszta mog膮 by膰 wtedy gdy u偶ywasz oprogramowania niezgodnie z licencj膮.Nieprawid艂owo zinterpretowa艂a艣 umow臋.

(Krogulec) #11

Nie z艂ama艂a艣 偶adnej licencji bo przecie偶 niczego nie zainstalowa膰 :wink: Gwoli 艣cis艂o艣ci - to nie antywirus, ale AVG Security Toolbar - bezp艂atny dodatek zaezpieczaj膮cy do przegl膮darki, kt贸ry ma za zadanie podnie艣膰 bezpiecze艅stwo w Internecie blokuj膮c dost臋p do niebezpiecznych stron.