Instalacja programu na pendrive i przenoszenie go

Witajcie, nie wiem czy wstrzeliłem się w dobrą kategorię, jak coś to proszę o przeniesienie.
Czy da się tak zrobić - mam dwa peny.
Na pierwszym 2gb instaluję program przykładowo: (Pendrive)J:\ Programy\nazwa programu,
Później stwierdzam, że chcę używać innego pena z większą pojemnością i tym samym programem. I tu moje pytanie - czy program będzie działać po takim zabiegu?
Wycinam folder z pena 2gb i wklejam na 10gb, po czym zmieniam literkę pena 10gb na “J”.
Windows będzie widział ten program tak jak wcześniej, czy zgubi się?

Jak ktoś to rozumie, to podziwiam. Jaki jest problem?

Spróbuj teraz :slight_smile: Nic nie piłem, a takie masło maślane było hehe.

Pisz konkretami. Nazwa programu itd. Jedne programy działają po przeniesieniu ich katalogu drugie nie… nikt tu nie ma kryształowej kuli.

Powinien działać program bez problemów, rejestr korzysta (z tego co mi wiadomo) z liter dysków. Tak jak napisałeś, drugi pendrive musi mieć taką samą literę oraz wszystkie pliki tego programu muszą znajdować się w identycznych w nazwie katalogach jak przed przeniesieniem. Nie powinieneś używać żadnych czyścicieli rejestru bo gdy odepniesz pendriva to mogą uznać niektóre wpisy za puste/błędne/przestarzałe i może zacząć ten program szwankować.

dość duża baza aplikacji portable

(tak na wypadek, jakby autor nie wiedział)

A czemu by taki zabieg miał nie działać, jak zrobi to z uprawnieniami i takimi samymi ścieżkami?