Instalacja programu tylko na jednym koncie

Witam.

Mam denerwujący problem. Otóż jak mój brat instaluje jakieś programy, to wszystkie rzeczy typu toolbary w przeglądarce, ikony na pulpit itd itp pojawiają się i u mnie. Mamy dwa konta jako administrator. W niektórych programach da się zaznaczyć żeby instalował się tylko dla wybranego użytkownika, a w niektórych nie. Teraz moje pytanie.

Czy da się coś pozmieniać w rejestrze lub w folderach żeby automatycznie system instalował program w taki sposób, żeby śmieci (patrz wyżej) pojawiały się tylko u niego ( w jego przeglądarce, na jego pulpicie ) ?

Ogranicz dostęp do folderu C:\Users\Użytkownik tylko dla siebie (swojego admina).

Tak właśnie zrobiłem. Problem pozostaje. W przypadku instalacji np. Opery, jest opcja “Instaluj dla wszystkich użytkowników”. Program się instaluje u mnie (pojawia się ikona na moim pulpicie) pomimo że mam zablokowany dostęp innego użytkownika do mojego katalogu Użytkownicy/Nazwa użytkownika.

Właśnie chciałbym się przed tym bronic. Mimo, że jest włączona opcja “dla wszystkich użytkowników” w instalatorze, to i tak ma się instalowac tylko dla jednego (aktywnego) użytkownika.

A nie możesz zmienić typ jego konta z administracyjnego na zwykłego użytkownika?

kondziooo3 , jeżeli program nie oferuje możliwości zainstalowania tylko dla konta na któym system pracuje, nie da rady. Co najwyżej możesz zrobić tak, że program będzie dostępny spod innych kont, ale nikt poza Tobą nie będzie mógł ich uruchomić - wystarczy tylko pobawić się trochę konsolą mmc…