Instalacja Realtek HD Driver na XP Prof

Witam

Zainstalowałem sterowniki do karty dźwiękowej Realtek (zintegrowana) z orginalnej płyty CD, jednak po instalacji i resecie nie ma dźwięku.

Wielokrotnie robiłem już reinstall i nic nie pomogło…

W czym może tkwić problem? bardzo proszę o szybką odp.

a masz windows z sp2 ?

Tak mam

to dziwne.a masz dobrze podlaczone głośniki?wiem ze dziwne pytanie ale czasem taki banał jest problemem kłopotów

Na płytach często jest kilka wersji sterowników. Może zainstalowałeś nie te, co trzeba?

Nawet gdybym mial zle podlaczone glosniki to powinno odtwarzać, a wmp wyświetla error, że brak sterów od dźwięku.

Instalowałem z autostartu… wcześniej tak samo robiłem i było OK

Objawy wskazują na niepoprawnie zainstalowane sterowniki. A w menedżerze urządzeń co masz? Jeśli są jakieś znaki zapytania, usuń je i uruchom ponownie system.

nie ma żadnego nic nie poprawnego czyżby tylko format wchodził w gre ??

Nie panikuj proszę. Niektóre starsze wersje sterowników Realtek mogą sprawiać kłopot.

Ściągnij poprawki systemowe z Windows Update (jedna z nich dotyczy problemu z dźwiękiem Realtek)

i najnowsze właściwe sterowniki do swojej karty dźwiękowej.

Realtek HD Audio:

Odsyłacz ogólny:

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … l=4&Conn=3

Pobranie wersji R1.89 :

ftp://202.65.194.212/pc/audio/WDM_R189.exe

ftp://152.104.238.19/pc/audio/WDM_R189.exe

ftp://209.216.61.149/pc/audio/WDM_R189.exe

Często pobieranie sterowników z Tajwanu jest powolne - można wybrać inny godny zaufania serwer z aktualną wersją.

Np.:

http://majorgeeks.com/Realtek_High_Defi … d4902.html

Miałem tak samo. Stało się tak kiedy wszystkie stery do płyty głównej instalowałem po kolei. Wszystko się zainstalowało oprócz sterów do karty muzycznej. Instalacje przerywało w połowie. Ściągniecie najnowszych sterowników niestety nic nie pomogło. Niestety musiałem sformatować partycję systemową. Instalowanie później przebiegło bezproblemowo, kiedy zaznaczyłem opcję automatycznej instalacji.

Ale znalazłem jeszcze coś takiego: viewtopic.php?f=7&t=230985 ,może pomoże.