Instalacja Realtek HD Driver na XP Prof

(Michal Rupinski181) #1

Witam

Zainstalowałem sterowniki do karty dźwiękowej Realtek (zintegrowana) z orginalnej płyty CD, jednak po instalacji i resecie nie ma dźwięku.

Wielokrotnie robiłem już reinstall i nic nie pomogło...

W czym może tkwić problem? bardzo proszę o szybką odp.

(ArmiaBiałejGwiazdy) #2

a masz windows z sp2 ?

(Michal Rupinski181) #3

Tak mam

(ArmiaBiałejGwiazdy) #4

to dziwne.a masz dobrze podlaczone głośniki?wiem ze dziwne pytanie ale czasem taki banał jest problemem kłopotów

(impassive) #5

Na płytach często jest kilka wersji sterowników. Może zainstalowałeś nie te, co trzeba?

(Michal Rupinski181) #6

Nawet gdybym mial zle podlaczone glosniki to powinno odtwarzać, a wmp wyświetla error, że brak sterów od dźwięku.

Instalowałem z autostartu… wcześniej tak samo robiłem i było OK

(impassive) #7

Objawy wskazują na niepoprawnie zainstalowane sterowniki. A w menedżerze urządzeń co masz? Jeśli są jakieś znaki zapytania, usuń je i uruchom ponownie system.

(Michal Rupinski181) #8

nie ma żadnego nic nie poprawnego czyżby tylko format wchodził w gre ??

(Hokku) #9

Nie panikuj proszę. Niektóre starsze wersje sterowników Realtek mogą sprawiać kłopot.

Ściągnij poprawki systemowe z Windows Update (jedna z nich dotyczy problemu z dźwiękiem Realtek)

i najnowsze właściwe sterowniki do swojej karty dźwiękowej.

Realtek HD Audio:

Odsyłacz ogólny:

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … l=4&Conn=3

Pobranie wersji R1.89 :

ftp://202.65.194.212/pc/audio/WDM_R189.exe

ftp://152.104.238.19/pc/audio/WDM_R189.exe

ftp://209.216.61.149/pc/audio/WDM_R189.exe

Często pobieranie sterowników z Tajwanu jest powolne - można wybrać inny godny zaufania serwer z aktualną wersją.

Np.:

http://majorgeeks.com/Realtek_High_Defi … d4902.html

(japimacho) #10

Miałem tak samo. Stało się tak kiedy wszystkie stery do płyty głównej instalowałem po kolei. Wszystko się zainstalowało oprócz sterów do karty muzycznej. Instalacje przerywało w połowie. Ściągniecie najnowszych sterowników niestety nic nie pomogło. Niestety musiałem sformatować partycję systemową. Instalowanie później przebiegło bezproblemowo, kiedy zaznaczyłem opcję automatycznej instalacji.

Ale znalazłem jeszcze coś takiego: viewtopic.php?f=7&t=230985 ,może pomoże.