Instalacja Routera - Internetu

Na laptopie mam zainstalowany windows 7 i próbuje się połączyć z internetem po przez router TL-WR740N TP-Link

Podłączyłem kabel do laptopa i do routera i zainstalowałem mojego routera pomyślnie. Uruchomiłem laptopa ponownie i internet się włączył w przeglądarce.

Jednak gdy odepne kabel od laptopa i od routera wtedy już nie mam internetu wogóle :frowning: Kiedy instalowałem routera pisało mi że jest poprawnie skonfigurowany.

Podejżewam, że może coś mam nie tak z ustawieniami w komputerze. Możecie mi pomóc w tej sprawie ?

  • Musisz skonfigurować połączenie bezprzewodowe laptopa z routerem, czyli uruchomić (m.in. zainstalować sterowniki) kartę sieciową bezprzewodową w laptopie;

  • przy odłączonym kablu spróbować połączyć się bezprzewodowo z routerem;

  • następnie, w dalszej kolejności skonfigurować (ze względów bezpieczeństwa) Twój router (co niżej opisano).

internet kablowy ale bezprzewodowy …

musisz wejść na router(kablem podłącz)i wpisz w pole adresu “192.168.1.1” login:“admin” hasło:“admin” i tammusisz pszukać coś po wifi

u mnie jest to (też mam tp-linka ale innego)

wchodzisz w to Interface Setup->Wireless i tam uruchamiasz Access Point

i nie zapomnij ustawić hasła bo ci będą kraść internet albo nawet hasła i loginy do stron/banku/gier internetowych

po czym zapisujesz ustawienia i wyłącz router(nie każdy odrazu zmienia ustawienia) na 5 minut i włączasz (kabla nie musisz odpinać) i wtedy wchodzisz ka rate bezprzewodową i się łączysz

Po zalogowaniu na router po lewej stronie masz menu.

Wybierasz Wireless, Wireless Settings i ustawiasz SSID (nazwa sieci), region, kanał, tryb (b/g/n), oraz czy router ma rozgłaszać nazwę sieci (Enable SSID Broadcast). Zatwierdzasz przyciskiem Save. Następnie wybierzasz Wireless, Wireless Security i ustawiasz zabezpieczenia sieci (najlepiej WPA-PSK/WPA2-PSK) wpisujesz hasło dostępu i znów zatwierdzasz przyciskiem Save. Następnie zestawiasz na laptopie połączenie bezprzewodowe z własną siecią. Jak zadziała to możesz pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu sieci o filtrację adresów mac, tak aby jedynie wybrane komputery mogły się połączyć z Twoją siecią (menu Wireless, Wireless MAC Filtering).

Ale mi chodzi o to, żeby kabel odłączyć od laptopa i od routera. I Żeby internet był bez tego kabla. To jak to zrobić ?

Karte sieciową mam zainstalowaną i sterowniki do karty sieciowej też. Więc nie rozumie dlaczego bez kabla niechce mi internet działać :frowning:

Żeby połączyć się z ruterem bezprzewodowo w routerze musi być włączona opcja Wireless. Masz ją włączoną? Jak nie wiesz to podłącz kabel, połącz się z routerem (192.168.1.1) i sprawdź. Jeżeli masz to problem będzie po stronie laptopa: karta bezprzewodowa włączona? Widzi jakieś sieci?

192.1168.1.1 wpisac to w przeglądarke ?

Gdzie mam to sprawdzić ?

  • Nic (narazie!) nie wpisuj w przeglądarce, odłącz kabel LAN od laptopa i routera i upewnij się, że masz włączoną bezprzewodową kartę sieciową. Niekiedy na laptopie jest specjalny włącznik! Może w Twoim też?

Włączenie karty sieciowej bezprzewodowej (WiFi) możesz też sprawdzić w Menadżerze Urządzeń.

  • Jeśli kartę prawidłowo włączysz, to w pasku zadań (tray’u) zobaczysz inną (paski w trójkącie) ikonkę połączenia sieciowego. Jeśli na nią klikniesz, to zobaczysz okienko z symbolem i nazwą Twojego routera. Zaznacz go (nazwę Twojego routera) i naciśnij “Połącz”.

  • Jeśli nie ujrzysz w tray’u trójkątnej ikonki połączenia sieciowego, to znaczy, że nie masz włączonej i działającej karty sieciowej bezprzewodowej i musisz szukać przyczyny.

  • Jeśli zaś nie ujrzysz, po kliknięciu na “trójkącik”, nazwy Twojego routera, to znaczy, że w routerze trzeba włączyć połączenie “Wireless”. Opis od forumowiczów jest wyżej.

najlepiej jak podasz nam nazwę twojego laptopa

wtedy powiemy czy jest możliwość bezprzewodowego połączenia

No dobra, ale gdzie to wpisac (192.168.1.1) zeby zobaczyc czy mam ten Wireless włączony ? Bo odłączyłem kabel od laptopa i od routera i koło zegarka pojawiła mi się taka ikonka z czerwonym iks (x) i jak najade na nią myszką to pisze mi, że brak połączenia z internetem.

Natomiast w Menadżerze Urządzeń wszystkie sterowniki karty sieciowej mam włączone. Tam są 3.

I niewiem jak to zrobić żeby mi ten router działał bez kabla :frowning:

Możecie mi pomóc ? mój laptop to Lenovo G550

  • Podłącz się do internetu za pomocą kabla.

  • 192.168.1.1 wpisz w pasek adresu najlepiej Internet Explorera i naciśnij Enter.

  • Potem dwa razy wpisz admin (czyli User name i Password) i naciśnij OK.

  • Pojawi się Menu i w nim pozycja Wireless Lub Wireless Settings. Otwórz ją i sprawdź, czy WiFi jest Enabled.

Niestety, dalej tego Menu Twojego routera nie znam.

daj zdjęcie z menadżera urządzeń

pod touchpad’em po prawej jest jeszcze jakiś przełącznik sprawdź go

pawcio1212 znalazłem ten przełącznik i przesunąłem go w prawo i odłączyłem kabel od laptopa. Dałem połącz z internetem i połączyło mnie.

Dzięki chłopaki za pomoc :slight_smile: