Instalacja routera - podłączenie i konfiguracja?

Witam,

wczoraj kupiłem laptopa i routera br 604g. mam sieć osiedlową, w starym kompie mam neta z tej sieci, chciałbym użyć tego routera do rozdzielenia neta na starego kompa i do laptopa (tylko że do laptopa bezprzewodowo). Nie mam pojęcia jak to zrobić, niby laptop widzi jakieś wireless-g router ale nie ma dostępu do neta ciągle. Co ja mam zrobić? Byłbym niesamowicie wdzięczny jakby ktoś napisał krok po kroku i zrozumiale dla kompletnego laika w tej dziedzinie. Wszystkie pomoce jakie widziałem w necie są częściowe a ja nie wiem nawet za co się zabrać.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

Router należy odpowiednio skonfigurować zgodnie z instrukcją, zwykle odbywa się to za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zerknij proszę do instrukcji tego routera. Jest to Asmax, zatem informacji poszukaj na stronie producenta http://www.asmax.pl/produkty/pokaz/acro/router_asmax_br_604g

w instrukcji jest tylko żeby ustawić protokół TCP/IP na automatyczne a takie ustawienia są już fabrycznie. Jest jeszcze żeby wpisać cmd w wierszu poleceń a potem ipconfig/release i ipconfig/renew ale pokazuje mi że “operacja nie powiodła się ponieważ żadna karta nie jest w stanie zezwalającym na tę operację.” Mógłbym sam wpisać IP ale nie znam maski podsieci i bramy domyślnej (cokolwiek to jest). A wtedy pojawia się adres serwerów DNS i też nie wiem co wpisać. Tego nie ma w żadnej instrukcji :frowning:

no nie do końca a sprawdzałeś linka do instrukcji , który zostawiłem powyżej?

Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej do karty WLAN Broadcom 802.11b/g (mam 802.11n - nie wiem czy to coś zmienia) i pokazuje mi się komunikat “there is no wireless LAN Card installed. Please insert your cars then run the wizard again”. Czy to oznacza że fizycznie nie mam podłączonej karty czy może sterowniki złe albo jeszcze coś innego??

edit:

te sterowniki były podpisane "Oto sterownik do kart WLAN firmy Broadcom BMC94311 MGC; WL 170g nb ".

edit2:

odinstalowałem tamte sterowniki i zainstalowałem do 802.11n, sytuacja jest taka jak poprzednio: widzi sieć, można się do niej podłączyć a neta nie ma (nie widzi adresu ip, maski podsieci ani bramy). Na router jest założone hasło które powinienem wpisać w laptopie a jednak go nie wymaga i łączy mimo że jest zabezpieczone hasłem. O co w tym chodzi?

Z góry dzięki :slight_smile:

Czy możesz napisać jaśniej?

Czy sieć nie jest zabezpieczona po MAC adresie?

Jeśli to coś da to zresetuj router do ustawień fabrycznych

Co to znaczy?

Zdaje się że coś jest z laptopem a nie z siecią bo wczoraj byłem przy hotspocie i wykryło go ale neta nadal nie było…

Każda karta sieciowa ma niepowtarzalny i unikatowy identyfikator MAC Adress, w odpowiednich ustawieniach routera można zablokować pewnym kartom łączenia się z routerem. Z zewnątrz sieć nie jest widoczna jako zabezpieczona, ale nie można się z nią połączyć.