Instalacja rozszerzeń Chrome dla wszystkich użytkowników

Potrzebuję zrobić coś takiego, aby każdy użytkownik komputera po zalogowaniu się pierwszy raz na swoje konto (lub, co też byłoby fajne niekoniecznie po raz pierwszy) miał już zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome z dwoma wybranymi przez mnie rozszerzeniami lub aby te rozszerzenia automatycznie się wtedy zainstalowały na Chromie na jego koncie.

Te rozszerzenia to uBlock Origin i WOT.

Systemy operacyjne to Windows 10 Pro i Windows 10 Enterprise, użytkownicy mają uprawnienia użytkowników (konta domenowe). Wykluczam jednak polisy z domeny, wszystko musi odbywać się lokalnie, na danym komputerze.

Przeczytałem ten temat https://support.google.com/chrome/a/answer/188453?hl=pl oraz ten http://dev.chromium.org/administrators/policy-list-3#ExtensionInstallForcelist , ale dalej nie bardzo wiem jak to ugryźć.

Jak widać sam musiałem sobie z tym poradzić i na szczęście sobie poradziłem. I wszystko działa dokładnie tak, jak chciałem. A opiera się to o wpisy w rejestrze.

To ja podam rozwiązanie, wystarczy przygotować odpowiednie pliki dla chrome w C:\Users\Default który jest wspólny dla wszystkich użytkowników, chyba że zostaną jakieś pliki przez nich nadpisane w odpowiednich katalogach userów.