Instalacja Rutera

Witam. Nie potrafię zainstalować rutera.

Wie ktoś jak to zrobić.

Obecnie mam neostrade, modem: Speed Touch 330.

A chem mieć internet i w komputerze i w laptopie,

aby nie przemieniać kabla.

Podłączasz kabel Ethernet do lapka i do kompa i powinno grać. Oczywiście włączasz Połączenie lokalne w Połączeniach sieciowych. Jeszcze trzeba router konfigurować, ale podaj jaki to router.

Ale właśnie jak podłłaczam routera to nie świeci lampka. TYP: 54 Mbps Wireless ADSL2+ Modem Router DG834G v4

Zasilacz podłączyłeś??

Taaak.

ale jaka lampka nie świeci !? dostałeś się w ogóle do panelu administratora ?!

Pali się POWER WIRELESS i DSL

I niewiem co dalej bo informuje mnie że ma się zapalić literka nr 4 a tu nic.

I tareaz niewiem co dalej.

To pewnie jest litera portu Ethernet. Podłączyłeś kabel pod port 4 i podłączyłeś go do kompa??

Pokolei.

  1. podłączasz zasilacz do gniazda z prądem :slight_smile:

  2. podłączasz przewód lini telefonicznej z wtyczką RJ11 do gniazda DSL/ADSL w routerze

  3. podłączasz przewód UTP z wtykiem RJ45 do dowolnego gniazda w routerze /te z numerem od 1 do 4/ a z drugiej stron do gniazda karty siecioej w komputerze

  4. otwierasz przeglądarkę internetową /Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera/

  5. wpisujesz adres routera w tym przypadku : http://192.168.0.1 lub http://routerlogin.net

  6. podajesz login: admin oraz hasło: password

  7. Klikasz na SETUP WIZARD i po kolei zgodnie z kreatorem ustawiasz parametry łącza

Tak podłązyłem wszystko jak w książce pisze!

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 21:05 został dopisany post przez TheVirus2069

Nie wykryto kabla ani routera

Kreator nie wykrył routera podczas procesu uaktywniania połączenia sieciowego.

Upewnij się, że router został podłączony i jest włączony.

Jeśli w komputerze zainstalowano więcej niż jedna karta sieciowa, MUSISZ odłączyć lub wyłączyć urządzenie, które nie jest podłączone do routera.

Żółty kabel Ethernet musi być całkowicie włożony do portu w komputerze i routerze.

Przejdź do sekcji rozwiązywania problemów, aby zapoznać się ze sposobem sprawdzania tych połączeń.

Można przejść do strony ‘Podręcznik instalacji’, klikając przycisk Podręcznik.

Zrestartuj ostatni raz… zrób tak jak w instrukcji… jeśli to nie pomorze idz do kolegi i tam sprawdź ten router… jak będzie to samo to do serwisu… i wszystko…

Już jest Oki :slight_smile: Debil ze mnie nie włączyłem Połczenia lokalnego :] teraz niewiem co Dalej. :frowning: bo po angielski :confused: Pomocy :?

teraz nie wiesz co dalej ?! a na jakim etapie jesteś… podłączyłem wszystko, diody świecą i chcesz skonfigurować sieć ?! tak ?

dokładnie

W przeglądarce internetowej wpisz 192.168.1.1. Informacje odnośnie loginu i hasła zawarte są w instrukcji dostarczonej razem ze sprzętem. login i hasło przypisane przez providera wprowadza się na pewno w opcji setup (znajdziesz). Oprócz tego skonfiguruj takie parametry jak:

Protocol: PPPoA VC-Mux

VPI: 0

VCI: 35

:o