Instalacja screenlets w debianie 10

Chce zainstalowac na debianie 10 32 bity pakiet screenlets.
Moje srodowisko graficzne to lxde.
Wyskakuje komunikat “zaleznosci nie moga byc spelnione python gnome 2”
Ktos…cos podpowie ?

Pakiet dawno nie aktualizowany (2017-01-30). Praktycznie nie używa się go dziś. Raczej go nie zainstalujesz.

Pamiętam swego czasu jak na M$ wylewano wiadra pomyj bo jakiś 20-letni programik z WinXP nie chodził pod Win10 a tu proszę - 3 letnia świeżynka i już “Adios muchachos!”

P.S. Nie to żebym specjalnie bronił M$ bo też mają swoje za uszami.

A co się dziwisz jak to nie natywna aplikacja w C++/C# tylko stara Pythonowa zależna od starej wersji Pythona.
Przeważnie tego typu aplikacje nie działają jak je ktoś nie przepisze.

Weź sobie zainstaluj np. Conky - tylko, że to ogranicza się do widgetów monitorujących hardware.

Nie wiedziałem, że przez 3 lata Python tak się zmienił. Czy ty wiesz co by się działo jakby jakiś program chodził pod Windows 10 1511 a pod wersją 1909 już nie?

Helga by Ci wytłumaczył że tak powinno być i że to przejaw geniuszu MS.

1 polubienie

@anon47021787

Program nie jest już rozwijany. Dostępny w repozytorium Debiana oldstable (aktualnie Stretch).

Przykład rozwijanego programu:
https://www.bleachbit.org/news/bleachbit-400 .

Widzisz różnicę?

Podjarałeś się jak dzieci pierwszym śniegiem… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przykład kompatybilności wstecznej Windows 10™ z sandałami Mojżesza owszem, ale nie z kartą graficzną po którejś z kolei “Boskiej Aktualizacji”:
Windows 10 po lutym 2020 crashuje laptopa .

Oczywiście tutaj do gry wejdzie argument “sprzęt starszy niż 5 lat” czy może użytkownik śmiał użyć CCleaner… :smiley:

Skoro w Gentoo czy CentOS zainstalowanie Python2 to nie problem, w Debianie też nie powinno to stanowić problemu. Jeśli nie ma w repo, zawsze można zainstalować ze źródeł. Ewentualne zależności można próbować instalować za pomocą PIP. O ile tylko Python jest tu problemem, ale skoro screenlets jest w repo, to pewnie się da.

Akurat laptopy to osobny temat i tutaj M$ może być bez winy. Spotkałem się z tym, że niektórzy producenci laptopów zmieniają ID PCI\VEN (niektórych) podzespołów i w takim przypadku tylko ich sterowniki do ich sprzętu pasują. A bardzo szybko kończą wsparcie i w ten sposób “zachęcają” do kupna nowego sprzętu. Celuje w tym Lenovo i MSI.

Co to jest PIP ?
Jest w repo 9 w 10 usuneli.

Menadżer paczek Pythona. Dzięki niemu możesz sobie różne moduły Pythona pod różnymi systemami zainstalować. Nie wiem, jakie ma możliwości (i czy np. zainstaluje jakiś moduł popełniony w C), bo mało korzystałem, ale już jakieś NumPY zainstaluje.

Package Installer for Python.

@nintyfan pip instaluje moduły pythona, napisane w pythonie.