Instalacja Service Pack 1 dla Windows 7 64 bit


(Redline94) #1

Witam!

Mam prośbę: otóż chciałbym, żebyście mi pomogli zainstalować SP 1 w Windows 7 64 bit. Otóż po czystej instalacji windows zainstalowałem kilka aktualizacji, a następnie pobrałem SP 1. Próbując go zainstalować, wyskoczył mi błąd ERROR_ILLEGAL_CHARACTER(0X80070246). Według pomocy Microsoft, mam przeskanować komputer metodą SFC /scannow. No i tu pojawia się problem, gdyż przy 10% pojawia się błąd: "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie może wykonać żądanej operacji." Próbowałem zmienić w usłudze "Instalator modułów systemu Windows" uruchamianie na "ręczny", ale to nic nie daje.

Proszę, pomóżcie, ponieważ zależy mi na zainstalowaniu tego Service Pack'a, żeby mieć wszystkie aktualizacje.

Pozdrawiam

Redline


(Przemyslaw Mackowski1) #2

Metoda 1

Proponuję, aby uruchomić SFC skanowania na komputerze, które skanowania uszkodzonych plików systemowych na komputerze i zastąpić je, później próby zainstalowania dodatku Service Pack.

Skanowanie może zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy. Windows naprawić uszkodzone lub brakujące pliki, które znajdzie. Jeśli informacje z płyty CD potrzebna jest do naprawy problemu, może pojawić się monit o włożenie dysku instalacyjnego systemu Windows Vista.

Więcej informacji można znaleźć w linku poniżej.

Jak korzystać z narzędzia Kontroler plików systemowych, aby rozwiązywać problemy z brakującymi lub uszkodzone pliki systemowe w systemie Windows Vista lub Windows 7

http://support.microsoft.com/kb/929833

Metoda 2

Jeśli powyższy krok nie powiedzie, proponuję, że tymczasowe wyłączenie oprogramowania zabezpieczającego, a później spróbować pobrać i zainstalować Windows 7 Service Pack 1 przy użyciu pakietu autonomicznego.

Windows 7 i Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (KB976932)

http://www.microsoft.com/downloads/en/d ... 9b77cdfdda


(Redline94) #3

Hm, korzystałem z pomocy tego samego autora, niestety, spolszczenie wypowiedzi niewiele da :wink: Chyba niedokładnie przeczytałeś, ale właśnie nie mogę przeprowadzić skanowania SFC, a SP 1 już pobrałem.


(Qba Lukaszczyk) #4

Redline , a przez Windows Update?


(Redline94) #5

Również jest to samo. Dlatego pobrałem oddzielnie.


(Przemyslaw Mackowski1) #6

zainstaluj jeszcze raz winde a pozniej od razu service pack powinno pomoc


(Qba Lukaszczyk) #7

przemom1 , nie każdy może sobie pozwolić na reinstalację systemu.


(Redline94) #8

Rozważałem to, żeby na czystą instalację systemu wrzucić SP... ale jestem tuż po formacie : /. A dokładnie dziś w nocy. Tak więc nadal czekam na pomoc w rozwiązaniu problemu ze skanowaniem SFC chyba, że ma ktoś lepszy pomysł na naprawienie błędu, który wyskakuje podczas instalacji.