Instalacja serwera VNC na PC z uszkodzoną kartą graficzną

Witam, wie ktoś jak zainstalować jakiś serwer VNC na PC z uszkodzoną kartą graficzną? Tylko do przeniesienia danych na inny dysk(PC). Da się jakoś podpiąć zdalnie przez LAN na domyślnych ustawieniach? Z góry dzięki za pomoc. System W7.

  1. jak miałeś włączone, to wpisz w linii poleceń (inny komputer z Windows): mstsc a potem IP komputera (musisz być w tej samej sieci lokalnej, adres IP jak nie znasz sprawdź na serwerze DHCP np. na routerze). Jak nie ma odpowiedzi, to tak się nie połączysz

  2. Spróbuj z innego komputera :\192.168.x.x\c$  (odpowiednie IP; login:  nazwa_komputera\login)

  3. wsadź inną najtańszą kartę graficzną. Kupisz pewnie za 20zł

  4. podepnij dysk twardy do innego komputera i zgraj dane

  5. wsadź dysk twardy do szuflady USB i zgraj dane…
     

Możliwości masz dużo.

Raczej mało, bo to nie u mnie. 1, 2 sprawdzę, przyda się. 3,4,5. Gniazdo ATA, brak szuflady, karta musi być low profile. GPU zdechło nagle, więc brak backupu itp. Dzięki za odpowiedź.

 

Zależy jak szybko to potrzebujesz, adaptor USB <–> SATA/ATA kosztuje na Allegro ~20zł. Karta low-profile - gdybyś był w pobliżu, mogę Ci dać :wink: https://www.asus.com/Graphics-Cards/EAH4550DI512MD3/

Rozkręcić śledzia i robi się low-profile :wink:

Okazało się, że w starym kompie było gniazdo ATA(tylko jedno). Przełożyłem dysk i jakoś działa. Tym razem dodałem do autostartu serwer VNC. :stuck_out_tongue_winking_eye: Dzięki za pomoc. :slight_smile: