Instalacja seterów do dysku twardego samsung 250gb

dysk sam nie działa,potrzeba do niego seterów. dostałem z nim płytkę, ale nei mogę zainstalować sterów. Tzn pewnie mogę tylko nie wiem jak. Wkłądam cd i odpalam ją z mój komputer. Wyskakuje mi na płycie folder o nazwie: “Silicon_Image”. W folderze są foldery:

2009-08-10%2015-27-18.png

Niestety screen nie obejmuje zawartości folderów, mogę je podać jak trzeba. W większości folderów jest readme.htm, ale nie wiele z nich wynika.

Mam windowsa xp, jak potrzeba więcej info to piszcie.

Hej,

:arrow: Jaki dokładnie to dysk??

:arrow: Jak go podłączasz do płyty głównej - przez który port S-ATA??

:arrow: Podaj model i producenta płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mam zielonego pojęcia skad się dowiedzieć jaki mam sprzęt, jakiś program?

Everest? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

PS. nie ma czegoś takiego jak “stery do dysku” są najwyżej sterowniki do kontrolera dysków, który znajduje się na płycie głównej i dlatego bardzo przydatne jest poszukać tych sterowników na stronie producenta płyty głównej (znając jej dokładny model w czym pomoże Everest)

Hej,

Jako że Everest nie jest już rozwijanym programem może mieć problemy z rozpoznaniem nowszego sprzętu. Jeśli tak, możesz posłużyć się jednym z poniższych programów:

:arrow: CPU-Z 1.52.1,

:arrow: System Info for Windows (SIW) 2009.07.28,

:arrow: SiSoftware Sandra Lite 2009.SP3.15.97.

Dokładnie. :slight_smile: Prawdopodobnie kontroler Silicon Image na płycie głównej nie jest zainstalowany. Łatwo to sprawdzić - uruchom Menadżer urządzeń (klikasz prawym na Mój Komputer -> Właściwości -> zakładka Sprzęt -> Menadżer Urządzeń) i sprawdź, czy w którejś z gałęzi nie są widoczne urządzenia z żółtym pytajnikiem. Jeśli tak, podaj ich nazwę i gałąź, w której się znajdują.

Pozdrawiam,

Dimatheus