Instalacja ShoutBox'a na phpbb

Witam,

Chcę zainstalować na swoim forum ShoutBox’a, ale niewiem jak. Ściągnąłem plik z TEJ strony, ale niewiem co z nim zrobić? Rozpakowałem go i jest folder ShoutBox, ale co dalej? Jest tam plik install, ale jest wszystko po angielsku może ma ktoś taki plik po polsku? Forum nie mam by Przema, tylko zwykłe phpbb. Szukałem za pomocą szukajki, ale nic się nie doszukałem.

Witam

Musisz ręcznie zmodyfikować bazę danych i pliki8 forum. Tutaj masz instrukcje jak instalować modyfikacje do phpbb KLIK

Pozdrawiam

Daj screena z instalcji to powiemy ci co gdzie wpisać.

hmm… ciekawe.

można oczywiście skorzystać z pliku db_install.php będąć zalogowanym jako admin, albo wykonać modyfikacje bazy “rędnie” czyli poprzez phpmyadmin, wykorzystując zapytania zawarte w pliki onstall.txt moda. Oto jego fragment

Upload and run as forum admin: db_install.php


or insert it manually:


#

#-----[SQL]------------------------------------------

#

CREATE TABLE phpbb_shoutbox (

  id int(11) NOT NULL auto_increment,

  sb_user_id int(11) NOT NULL,

  msg varchar(255) NOT NULL,

  timestamp int(10) unsigned NOT NULL,

  sb_username varchar(255) NOT NULL,

  PRIMARY KEY (id)

);


CREATE TABLE phpbb_shoutbox_config ( 

    config_name varchar(255) NOT NULL, 

    config_value varchar(255) NOT NULL, 

    PRIMARY KEY (config_name)

);


INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest_view','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_guest','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete_all','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_delete','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit_all','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_edit','0');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_bbcode','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('allow_smilies','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('links_names','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('make_links','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('count_msg','100');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('delete_days','30');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('text_lenght','500');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('word_lenght','90');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_format','D G:i');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('date_on','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shoutbox_on','1');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_width','630');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('shout_height','130');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id','');

INSERT INTO phpbb_shoutbox_config (config_name, config_value) VALUES ('banned_user_id_view','');

Pozdrawiam

Kolega mi powiedział że wystarczy te pliki, które ściągnąłem wgrać na server w odpowiednie foldery, które tam już są i już będzie wszystko działać. Czy to prawda?

W instalacji jest napisane ,aby pliki wyslac do odpowiednich folderow a naspenie trzeba dac zapytanie sql.Instalacja jest banalna.

Witam

Neon1992 w razie kłopotów z instalacją pisz do mnie na gg.

Pozdrawiam