Instalacja "siódemki" obok Visty

Witam,

Mam pytanie dotyczące instalacji Windows 7 obok Visty:

Na partycji C mam zainstalowaną Vistę na której znajdują się bardzo ważne pliki, dokumenty i programy, których nie chcę przypadkowo stracić. Druga partycja jest pusta i na niej chcę zainstalować Windows 7. Jak bezpiecznie zainstalować Windows 7 na drugiej partycji, aby przy każdym włączeniu komputera pokazywał się ekran wyboru systemu? Kilka razy tak robiłem na innych komputerach i nie było problemu, ale o ten komputer naprawdę się boję :x i nie chcę mieć żadnych problemów.

Proszę o poradę. Dziękuję :smiley:

Pozdrawiam

Nie radzę! w ogóle przydałoby się gdzieśkilka słów na temat instalacji Windows’a7, bo różnice są znaczne z uwagi na zupełnie inną niż w poprzednich systemach “filozofię” podziału dysku. Z poprzednimi systemami na jednym dysku konflikty masz murowane. Nie rób tego!

Dodane 16.10.2009 (Pt) 17:50

Szczerze radzę instalować wyłącznie samego W7, jeśli się chce mieć z niego pociechę. Zrzucić ważne zasoby na płyty, bądź inne “magazyny”. Wymazać twardy dysk całkowicie, najlepiej przy pomocy KillDisk’a i zacząć wszystko od początku z samym W7.

@Poraj

Popadasz w paranoję…

@PowerX

Odpalasz instalkę Win 7 z Visty i instalujesz na wolnej partycji, żadnej filozofii w tym nie ma. Bootloader będzie pokazywał oba systemy. Dodatkowo sugeruję żebyś ,ważne pliki dokumenty i programy" trzymał na osobnej partycji, na której nie jest zainstalowany żaden system. Przynajmniej nie będziesz się musiał tak o nie martwić;)

Dziękuję za informację. Posiadam sterowniki do płyty głównej i chipsetu tylko dla systemu windows vista. Czy sterowniki przeznaczone dla Visty będą działały pod Windows 7, czy będzie jakiś konflikt?

może będą działały, może nie. Najlepiej ściągnij świeże z sieci, albo w ogóle zostaw sprawę windows update, bo całkiem nieźle mu idzie w tych sprawach…

Zainstalowałem Windows 7 i sterowniki przeznaczone dla Visty i muszę powiedzieć, że działają jak należy. Indeks wydajności w Windows 7 słabiej ocenia RAM niż Vista…

Jeszcze raz dziękuję za pomoc =D>

Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam