Instalacja SP 1 i SP 2

Witam. Chciałbym zainstalować SP1 i SP2 w szkole. Słyszałem jednak, że oba Service Packi powinno się instalować od razu po zainstalowaniu systemu. Czy to prawda? Niby jak ingerują w system do mogą w nim mocno namieszać. I drugie pytanie czy instalacja tych SP może jakoś wpłynąć na np. połączenie internetowe (ustawienia) czy coś innego?

instalacja Service Packów raczej nie wpłynie na ustawienia połączenia internetowego, ani inne ustawienia systemowe. Odnośnie instalacji po wgraniu systemu, to zasadniczo tak się powinno robić, bo tak jest najbezpieczniej, a jeszcze lepszym pomysłem jest integracja SP z płytą instalacyjną Windows, ale ja miałem Win XP SP2 a po 2-3 latach po instalacji wyszedł SP3.Doinstalowałem, i nic się nie stało.System działa dalej na SP3.

Tylko, że ja nie mam możliwości ponownej instalacji Visty. Mogę jak już tylko SP. Czyli co za duże ryzyko?

Jeżeli tak zrobisz to masz z głowy ,parę restartów systemu ,SP to zbiór aktualizacji “od dnia do dnia” ,a z update mogą schodzić i schodzić zanim dojdzie do SP ,to coś w stylu patcha do gry :wink: Nic się z niczym nie stanie - instaluj.

Ja to wiem. Tylko jak już wspomniałem nie mogę zainstalować na “czysto” visty.

Co masz na myśli ? Do czego Ci czysta instalacja Visty ?

Nie musisz robić “czystej instalacji”, możesz to zrobić na normalnym systemie, który już działa od jakiegoś czasu.

No właśnie mi o to chodzi. Chciałem się tylko upewnić czy nie wpłynie to jakoś na komputer.

Nie. SP to po prostu zbiór dotychczasowych poprawek wydanych przez Microsoft głównie, może jakieś dodatkowe rzeczy (typu PowerShell) będą.

No dobra. A czemu nie ma SP1 w Windows Update?

Jak nie ma? Jest, tylko jeśli ściągasz łatki po czystej instalacji systemu, ściągają się one w kolejności wydania.

No dobra już wiem. Ale dlaczego mimo iż nie ma zainstalowane obu SP co miesiąc są dostępne aktualizacje zabezpieczeń? (na pewno nie ma sp)

Bo Microsoft je wydaje?

No ok, ale przecież wsparcie dla visty bez sp już dawno się skończyło.

Może ściąga zaległe jeszcze do daty zamknięcia supportu. Tylko nie wiem, czemu co miesiąc…

Czy wspierany, czy nie, zawsze najlepiej jest mieć najnowszy SP.

Święta prawda =D>