Instalacja SP 1 i SP 2

(system) #1

Witam. Chciałbym zainstalować SP1 i SP2 w szkole. Słyszałem jednak, że oba Service Packi powinno się instalować od razu po zainstalowaniu systemu. Czy to prawda? Niby jak ingerują w system do mogą w nim mocno namieszać. I drugie pytanie czy instalacja tych SP może jakoś wpłynąć na np. połączenie internetowe (ustawienia) czy coś innego?

(kuba3351) #2

instalacja Service Packów raczej nie wpłynie na ustawienia połączenia internetowego, ani inne ustawienia systemowe. Odnośnie instalacji po wgraniu systemu, to zasadniczo tak się powinno robić, bo tak jest najbezpieczniej, a jeszcze lepszym pomysłem jest integracja SP z płytą instalacyjną Windows, ale ja miałem Win XP SP2 a po 2-3 latach po instalacji wyszedł SP3.Doinstalowałem, i nic się nie stało.System działa dalej na SP3.

(system) #3

Tylko, że ja nie mam możliwości ponownej instalacji Visty. Mogę jak już tylko SP. Czyli co za duże ryzyko?

(Łukash) #4

Jeżeli tak zrobisz to masz z głowy ,parę restartów systemu ,SP to zbiór aktualizacji "od dnia do dnia" ,a z update mogą schodzić i schodzić zanim dojdzie do SP ,to coś w stylu patcha do gry :wink: Nic się z niczym nie stanie - instaluj.

(system) #5

Ja to wiem. Tylko jak już wspomniałem nie mogę zainstalować na "czysto" visty.

(Łukash) #6

Co masz na myśli ? Do czego Ci czysta instalacja Visty ?

(Hitm3n) #7

Nie musisz robić "czystej instalacji", możesz to zrobić na normalnym systemie, który już działa od jakiegoś czasu.

(system) #8

No właśnie mi o to chodzi. Chciałem się tylko upewnić czy nie wpłynie to jakoś na komputer.

(Hitm3n) #9

Nie. SP to po prostu zbiór dotychczasowych poprawek wydanych przez Microsoft głównie, może jakieś dodatkowe rzeczy (typu PowerShell) będą.

(system) #10

No dobra. A czemu nie ma SP1 w Windows Update?

(Hitm3n) #11

Jak nie ma? Jest, tylko jeśli ściągasz łatki po czystej instalacji systemu, ściągają się one w kolejności wydania.

(system) #12

No dobra już wiem. Ale dlaczego mimo iż nie ma zainstalowane obu SP co miesiąc są dostępne aktualizacje zabezpieczeń? (na pewno nie ma sp)

(Hitm3n) #13

Bo Microsoft je wydaje?

(system) #14

No ok, ale przecież wsparcie dla visty bez sp już dawno się skończyło.

(Hitm3n) #15

Może ściąga zaległe jeszcze do daty zamknięcia supportu. Tylko nie wiem, czemu co miesiąc...

(kuba3351) #16

Czy wspierany, czy nie, zawsze najlepiej jest mieć najnowszy SP.

(Hitm3n) #17

Święta prawda =D>