Instalacja SP2 rc- missing system components

Mam problem z zainstalowaniem SP2 rc (wcześniejszych też). Próby instalacji kończą się na samym poczatq komunikatem- “One on more system components that the service pack requires are missing.” Najpierw myślałem ze to może przez okrojenie płyty instalacyjnej ze sporej części składników systemu przy pomocy vLita ale niestety nie w tym problem. SP próbowałem instalować od razu po instalacji systemu, po instalacji i pełnym uaktualnieniu, za każdym razem ten sam błąd. Ze strony do której odsyła link pod komunikatem nic nie wynika, na jakimś MSowym forum na temat problemów z SP2 jedna osoba ma taki sam problem ale rozwiązań brak. Jakieś pomysły?

Masz zainstalowany SP1?? Osobiście wydaje mi się, że jest to właśnie wina okrojonej wersji systemu…

No własnie teraz instalowałem z płyty z której nic nie było usuwane- ze zintegrowanym SP1, dodanymi sterownikami i prawie wszystkimi uaktualnieniami. Z reszta wcześniej zainstalowałem Viste na wirtualnym kompie własnie z takiej okrojonej płyty i o dziwo to był jedyny raz kiedy kiedy udało się tez doinstalować bez problemow ta ostatnią wersje Service Packa.