Instalacja SP2 w Viście z SP1

(marcin-4) #1

Mam Windows Vista Home Basic z Service Packiem 1. Jakiś czas temu przestałem regularnie aktualizować system, a w pewnym momencie w ogóle wyłączyłem usługę Windows Update ze względu na nadmierne zamulanie komputera. Teraz chciałbym zaktualizować system do Service Packa 2. W jaki sposób najszybciej i najłatwiej to zrobić? Czy jeśli pobiorę SP2 ze strony Visty i następnie go zainstaluję, to aktualizacja systemu przebiegnie bez problemów?

(MariuszListecki) #2

Wiesz Vista jest jak kobieta i bywa nie przewidywalna jednak twoja metoda jest najpewniejsza

(marcin-4) #3

Tak mówisz? Czyli lepiej tak zrobić niż bawić się w aktualizacje poprzez Windows Update albo w jakiś inny sposób za pomocą narzędzi systemowych? Cały SP2 to prawie 500 MB. Może być tak, że część aktualizacji z SP2 mam już zainstalowanych, co chyba oszczędziłoby mi czasu przy ściąganiu i instalowaniu reszty łatek?

(Atronics) #4

jeszcze jak by cię interesowało dla visty jest coś takiego,żeby zrobić własną płytkę

http://www.dobreprogramy.pl/vLite,Progr … 12353.html

(MariuszListecki) #5

Tak tylko że update z windowsa Jest problematyczny jak cała vista ale nie lepiej ją offline aktualizować

SP2) to przeznaczona dla tych systemów aktualizacja, zapewniająca obsługę nowych rodzajów sprzętu oraz nowych standardów dotyczących sprzętu i zawierająca wszystkie aktualizacje udostępnione od czasu wydania dodatku SP1. Dodatek SP2 upraszcza administrowanie, umożliwiając administratorom informatycznym wdrażanie i obsługę jednego dodatku Service Pack zarówno dla klientów, jak i dla serwerów.

To do twoich wątpluiwości czy ma sp 1 czy nie z owego tekstu wynika że nie