Instalacja SQL Management studio + sql server 2008

Witam serdecznie!

Usiłuję poprawnie zainstalować sql server 2008 r2 wraz z sql management studio do zarządzania tabelami.

Póki co w VS2010 tworzyłem local database .mdf - wszystko pięknie śmiga, natomiast naszła chęć obcowania z czymś ‘większym’.

Od dwóch godzin usiłuję połączyć się w sql management studio z serverem by widzieć upragnione po lewej drzewko z gałęzią databases i tam tworzyć tabele itd.

na obecny czas pokusiłem się aż o instalacje czystej 7-ki na vboxie i instalację wszystkiego na spokojnie od nowa w kolejności:

-vs2010

-sql server 2008 r2

-sql management studio

  • sql express

ile ja pobrałem wersji tych instalek, (w pakiecie, osobno, pakiet full, pakiet happy meal) to naprawde dużo wymieniać. mimo uparcia złożyłem broń, ponieważ nie wiem gdzie robię błąd.

jeden z nich który wyskakuje przy próbie połączenia

http://img443.imageshack.us/img443/1406 … aniewi.png

dodam, że w sql configuration manager sqlexpress działa (running)

proszę Was o pomoc, o pokierowanie w poprawnym zainstalowaniu i minimalnym skonfigurowaniu serwera, bo naprawde nie wiem gdzie robię błąd.

Pozdrawiam

Sheep94

  1. Wszystko to masz na jednym, tym samym serwerze?

  2. Dlaczego podałeś taką “dziwną” ścieżkę do serwera SQL? Wpisz pełną nazwę typu SERVER\SQLEXPRESS albo wybierz (local)

  1. Wszystko to tzn.?

  2. Nie wiem, akt desperacji, wpis SERVER/SQLEXPRESS skutkuje tym samym błędem tak jak wybranie [local]

  1. Wszystko, czyli i serwer SQL, i program SQL Management Studio.

  2. SERVER to nazwa komputera, gdzie jest baza SQL, być może nazywa się on Admin-Komputer. Użyj zatem Admin-Komputer\SQLEXPRESS przy podłączaniu do serwera SQL, ew. zmień nazwę komputera na taką bez znaku “-”.

  3. Chcesz się podłączyć do bazy na SQL Server 2008 R2, czy SQL Express?

  4. Czy podajesz właściwą nazwę bazy (tu SQLEXPRESS )?

Bardzo Ci dziękuję za dotychczasową pomoc. Na VBoxie udało sie zalogować i do SQLEXPRESS oraz do mojej nowo utworzonej bazy. Nie jest potrzebna zmiana w nazwie komputera (przechodzi z “-”).

  1. pełna nazwa, która teraz podałem to: Admin-Komputer\SQLEXPRESS - sukces.

  2. Planowałem do 2008 R2, powiedziano mi, że do niego potrzebuję SQLEXpress więc go zainstalowałem (?) byłbym bardzo wdzięczny jeśli w dwóch zdaniach napisałbyś mi o co tutaj chodzi.

  3. ten punkt mi wszystko wytłumaczył :wink:

edit: na 7-mce odinstalowałem 2008 r2, zainstalowałem go jeszcze raz, otworzył się management studio poprawnie, natomiast sql configuration manager był pusty, więc zainstalowałem sqlexpress z nową moją nazwą bazy, połączenie się w końcu zakończyło się sukcesem. zrobiłem to naokoło, czy w poprawnej kolejności? pytam by w przyszłości uniknąć takich prostych problemów

Dziękuję jeszcze raz za pomoc!