Instalacja środowiska gnome w konsoli - Debian

Już sie męczę z ty od wczoraj… Istaluje Debian bez środowiska graficznego… Pracuje w konsoli, instaluje

konfiguruje go… potem chce zainstalowac środowisko graficzne gnome komendą

i pisze mi, że nie ma takiego pliku… nie wiem jak mam to zainstalowac (mam tylko pierwszą płyte Debiana)

A masz internet?

jestem podłączony do neostrady przez router… Podczas instalacji wybrałem tam polski serwer lustrzany…

No to bardzo przemyślanie chcesz tego debiana zainstalować :?

Tak to nie zainstalujesz. Jak mozesz wybierać dociagniecie pakietów z netu skoro nie masz skonfigurowanej neostrady.

Hmm szczerze to nie wiem czy ta jedna, pierwsza cd ma już wszystko co potrzeba by uruchomić X-sy i skonfigurowac neo, bo w sumie ja tez przy instalacji ciagnałem coś z tego ftp. Ale na pewno ktoś b.doświadczony wyjaśni tą kwestię .

Spróbuj wersji minimalnej GNOME.

aptitude install gnome-core

Sprawdź czy masz poprawny plik /etc/apt/sources.list

Po za tym 2 linki.

Instalacja i Konfiguracja Xorga:

:arrow: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=492

Instalacja środowiska graficznego:

:arrow: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=3056#3056

_______

knapik :

Neostrada działa przez router (dobrze skonfigurowany) od razu (na live CD, w instalatorach itp…

CD1 debiana (ponad 600mb), zawiera w sobie Xorga, i Gnome.

Netinstall nie posiada.

Sądze że autor ma Netinstall a nie CD1. :slight_smile:

A to zwracam honor :wink:

aptitude update

To może jeszcze pomoże.Debian dobry wybór :slight_smile:

a teraz taka ciekawostka, że jak podczas instalacji odłączam neta i zaznaczam żeby mi zainstalowało środowisko graficzne bo wszystko po instalacji mi działa, mam zainstalowane pełne środowisko… :frowning:

A jeżeli chodzi o neostrade przez router to ja odbieram to jako sieć lan do router ma sam w sobie konfiguracje… tak przynajmniej mi sie zdaje

No to źle czy dobrze że masz pełne środowisko graficzne?No jak zaznaczyłeś żeby zainstalowało środowisko graficzne to zainstalowało…

no zainstalowałem ale ja chce to zainstalowac z poziomu konsoli…

np. wywalić gnome:

aptitude remove gnome

a później podane już wcześniej polecenie

aptitude install gnome

no ale jest pytanie po co?

ok dziekie a po to zeby sie nauczyc czegos… zrozumiec

I bardzo dobrze :wink: